2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Zachodniopomorskie
  6. Księgowość - Szczecin
  7. Księgowość - Dąbie
Dodane 23 maja 2024

Samodzielny księgowy - spółka cywilna - KPIR / sp. z o. o.

Wynagrodzenie

7 500 - 9 000 zł / mies. brutto

Lokalizacja

Szczecin, Dąbie

Pełny etat

Typ umowy

Samozatrudnienie

Firma handlowo-usługowo-produkcyjna zatrudni samodzielną księgową/księgowego do bieżącej obsługi dokumentów księgowych.

Opis stanowiska:

  • ewidencja księgowa faktur zakupu / sprzedaży / jpk (ok. 1000-1200 dokumentów/m-c)

  • prowadzenie ewidencji środków trwałych,

  • ewidencja rozliczeń międzyokresowych i rezerw,

  • wprowadzanie innych dokumentów źródłowych do systemu księgowego,

  • sporządzanie deklaracji podatkowych CIT, VAT,

  • uzgadnianie sald rozrachunków z kontrahentami firmy,

  • bieżąca analiza i weryfikacja kont księgowych,

  • KPIR (na już) + prowadzenie pełnej księgowości, zamknięcie miesiąca / roku (możliwe, że na koniec roku),

  • przygotowywanie płatności i ich wykonywanie,

  • dbanie o terminowe płatności ze strony klientów (windykacja wstępna),

  • praca na programie dGCS Biznesmen KPiR PRO PLUS + dodatki, jeśli będzie taka potrzeba

  • inne bieżące wykonywanie zleceń przełożonych.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe na kierunku finansów lub rachunkowości,

  • znajomość przepisów w zakresie podatków, rachunkowości i prawa gospodarczego,

  • gotowość do stałego podnoszenia kwalifikacji w powyższym zakresie,

  • znajomość pakietu MS Office, zwłaszcza MS Excel,

  • dobra organizacja pracy, terminowość,

  • sumienność, zaangażowanie, odpowiedzialność, umiejętność pracy w zespole.

Mile widziane:

  • znajomość języka niemieckiego.

  • podstawy rachunkowości na terenie Niemiec (spółka Gbr).

  • znajomość kadr.

Oferujemy:

  • stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę + możliwość premii przy zaangażowaniu w dodatkowe zajęcia poza księgowe.

  • interesujący i szeroki zakres obowiązków dający możliwość rozwoju zawodowego,

  • szkolenia księgowe i podatkowe,

  • przyjazną i otwartą atmosferę pracy.

Miejsce pracy: Szczecin Dąbie (początek ul. Gryfińskiej od strony Struga).

Zachodniopomorskie

Zachodniopomorskie, Szczecin, Dąbie
ID: 920332479