2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Małopolskie
  6. Księgowość - Kraków
  7. Księgowość - Stare Miasto
TEST HR
Dodane 23 kwietnia 2024

Samodzielny księgowy/ GL Accountant z językiem niemieckim

Lokalizacja

Kraków, Stare Miasto

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: Praca hybrydowaRekrutacja online

Opis

Lufthansa to jedna z czołowych linii lotniczych na świecie.

Jako pracownik Lufthansa Group Business Services staniesz się częścią organizacji wspierającej biznes lotniczy. Nasze zespoły prowadzą księgowość, wspierają pracowników w zakresie HR, prowadzą procesy zakupowe oraz opiekują się aplikacjami i systemami IT. Wspólnie pracujemy nad tym, by podróż liniami Lufthansa była dla pasażerów niezapomnianym wrażeniem.

Ref. No: 7741

Region: Kraków, małopolskie

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości, finansów lub ekonomii

  • Min. 3 lata doświadczenia w obszarze księgowości (w biurze rachunkowym lub w sektorze SSC/BPO – dział Księgi Głównej)

  • Wiedza z zakresu rachunkowości

  • Bardzo dobra znajomość j. niemieckiego (min. B2)

  • Min. podstawowa znajomość j. angielskiego (poziom umożliwiający przeczytanie i zrozumienie prostych wiadomości mailowych)

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności programu MS Excel)

  • Doświadczenie w pracy z systemem SAP będzie dodatkowym atutem

  • Otwartość na pracę w grupie, życzliwość i chęć wspierania innych

  • Systematyczność i dokładność, orientacja na szczegóły

  • Umiejętność dobrej organizacji pracy

Obowiązki:

  • Prowadzenie pełnej księgowości spółek grupy kapitałowej

  • Udział w przygotowaniu miesięcznych i rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z HGB/MSSF

  • Procesowanie transakcji płatniczych i zarządzanie należnościami

  • Przygotowywanie cotygodniowych zestawień przepływów pieniężnych

  • Zarządzanie rezerwami

  • Księgowanie faktur i środków trwałych

  • Przygotowywanie raportów (m.in. podatkowych, wewnętrznych itd.)

  • Przeprowadzanie audytów wewnętrznych

  • Uczestnictwo w prowadzonych projektach

Oferujemy:

  • Kontakt z językiem niemieckim i niemiecką kulturą pracy

  • Możliwość rozwoju w obszarze księgowości

  • Prywatną opiekę medyczną dla pracowników i ich rodzin

  • Możliwość dostosowania miejsca oraz godzin pracy do prywatnych potrzeb

  • Spełnienie marzeń o dalekich podróżach, dzięki atrakcyjnym zniżkom na bilety lotnicze

  • Realne możliwości rozwoju w obszarze księgowości

  • Możliwość nauczenia się i pracy z nowoczesnymi systemami księgowymi (m.in. z systemem SAP)

  • Nowoczesne biuro: regulowane biurka, kilka rodzajów sal konferencyjnych, udogodnienia dla rowerów, przestrzeń do wypoczynku i relaksu, przytulne kuchnie i doskonały transport publiczny w odległości spaceru

  • Pracę w modelu hybrydowym (z koniecznością pracy w biurze 2 dni w miesiącu)

  • Możliwość pracy z dowolnego miejsca w Polsce w trakcie pracy zdalnej

  • Elastyczny czas pracy (z koniecznością pracy 3-4 godziny w godzinach ustalonych dla całego zespołu, pozostałe godziny o dowolnej porze)

  • Zniżki na bilety lotnicze przysługujące nie tylko pracownikom, ale również „flying partnerom”

Aplikowanie na stronie ogłoszeniodawcy

Małopolskie

Małopolskie, Kraków, Stare Miasto
ID: 908948687