2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Małopolskie
  6. Księgowość - Gdów
Dodane 29 maja 2024

Samodzielna księgowa

Lokalizacja

Gdów

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodowe

Opis

Zakres obowiązków:

  • weryfikacja, klasyfikacja i księgowanie dokumentów z uwzględnieniem przepisów podatkowych CIT, PIT i VAT, w tym: faktur zakupu i sprzedaży i innych dowodów księgowych

  • prowadzenie i nadzór nad ewidencją środków trwałych

  • bieżąca weryfikacja i uzgadnianie sald kont księgowych

  • ewidencja i rozliczanie transakcji wewnątrzunijnych, eksportowych, importowych

  • ewidencja i rozliczanie sprzedaży paragonowej z uwzględnieniem przepisów dotyczących kas fiskalnych

  • księgowanie i wyliczenia wycen walutowych, rozliczeń międzyokresowych kosztów itp.

  • uzgodnienia i potwierdzenia sald z kontrahentami

  • czynny udział w procesie zamknięcia miesiąca i roku zgodnie z obowiązującymi terminami

  • sporządzanie sprawozdań GUS

  • wsparcie zespołu księgowego w bieżących pracach

Nasze wymagania

W ZAKRESIE KOMPETENCJI ZAWODOWYCH:

  • Wykształcenie minimum średnie (finanse, rachunkowość, podatki, ekonomia i pokrewne)

  • Dobra znajomość przepisów prawa rachunkowego i podatkowego

  • Doświadczenie i praktyczne umiejętności w zakresie obsługi ERP - OPTIMA

  • Dobra znajomość pakietu MS Office, w tym przede wszystkim MS Excel i MS Word

  • Przynajmniej 2 lata doświadczenia w księgowości (księgi handlowe) na podobnym stanowisku

  • Mile widziana znajomość języka angielskiego

W ZAKRESIE KOMPETENCJI OSOBISTYCH:

  • Nastawienie na stałe podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych

  • Odpowiedzialność i umiejętność proaktywnego rozwiązywania problemów

  • Samodzielność w działaniu, dokładność, rzetelność i dobra organizacja pracy

  • Inicjatywa i odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań, projektów, wdrażaniu usprawnień

  • Umiejętność dzielenia się posiadaną wiedzą

  • Wysoko rozwinięte kompetencje interpersonalne i międzykulturowe

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie i współpracę w oparciu o umowę o pracę

  • Atrakcyjne wynagrodzenie

  • Możliwość rozwoju i nauki w ramach doświadczonego zespołu księgowego

  • Przyjazną atmosferę pracy, szacunek i zaufanie

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie aplikacji na adres b.piotrowicz(at)instbud.eu lub kontakt telefoniczny: 604 530 556

W przesyłanych zgłoszeniach prosimy o dopisanie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)”.

Lokalizacja

Gdów,

Małopolskie

Małopolskie, Gdów
ID: 918441917