2. Praca
  3. Pozostałe oferty pracy
  4. Pozostałe oferty pracy - Dolnośląskie
  5. Pozostałe oferty pracy - Wrocław
  6. Pozostałe oferty pracy - Fabryczna
Dodane 10 maja 2024

Radca prawny - wsparcie prawne

Lokalizacja

Wrocław, Fabryczna

Wymiar pracy

Niepełny etat

Typ umowy

Inny, Umowa o pracę, Umowa zlecenie

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Uczelnia wyższa niepubliczna poszukuje do współpracy radcy prawnego

FORMA WSPÓŁPRACY do uzgodnienia:

- zlecenie

- umowa o pracę

- B2B

PODSTAWOWE ZADANIA I OBOWIĄZKI NA STANOWISKU RADCY PRAWNEGO

1. Świadczenie pomocy prawnej Władzom Uczelni za zasadach określonych przepisami ustawy o radcach prawnych, w szczególności udzielanie porad i konsultacji prawnych, sporządzanie opinii prawnych w sprawach związanych z działalnością Uczelni.

2. Opiniowanie i akceptowanie projektów wewnętrznych aktów prawnych.

3. Opiniowanie pod względem zgodności z prawem projektów uchwał, decyzji administracyjnych, umów.

4. Opracowywanie wzorów umów zawieranych przez Uczelnię oraz projektów wzorów decyzji administracyjnych.

5. Udzielanie pomocy prawnej przy realizacji projektów finansowanych z budżetu UE oraz innych programów wsparcia finansowego.

6. Przygotowywanie i opiniowanie dokumentów związanych z udzielaniem zamówień przy realizacji projektu unijnych,

7. Zastępowanie Uczelni przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi i innymi organami wymiaru sprawiedliwości oraz w postępowaniach administracyjnych, egzekucyjnych, arbitrażowych, polubownych, z zakresu prawa zamówień publicznych – przed innymi organami orzekającymi.

8. Monitorowanie zmian w ustawodawstwie dotyczącym działalności Uczelni i informowanie o tym Władz Uczelni.

9. Udział w razie potrzeby w posiedzeniach organów Uczelni oraz w negocjacjach z podmiotami zewnętrznymi.

WYMAGANIA

1. Znajomość przepisów z zakresu działania uczelni wyższych.

2. Znajomość ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

3. Znajomość ustawy Kodeks postępowania administracyjnego.

4. Znajomość przepisów Kodeksu cywilnego.

5. Znajomość przepisów prawa pracy.

6. Wiedza z zakresu realizacji projektów finansowanych z budżetu UE.

RODO: w cv prosimy o zawarcie klauzuli o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby procesu rekrutacji, stosownie do przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dz.U. UE L.2016.119.1 z dnia 4 maja 2016 r.,  ( „RODO”).

Dolnośląskie

Dolnośląskie, Wrocław, Fabryczna
ID: 917323922