2. Praca
  3. Pozostałe oferty pracy
  4. Pozostałe oferty pracy - Dolnośląskie
  5. Pozostałe oferty pracy - Wrocław
  6. Pozostałe oferty pracy - Stare Miasto
Dodane 22 kwietnia 2024

Pracownik Socjalny Wrocław

Lokalizacja

Wrocław, Stare Miasto

Wymiar pracy

Niepełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego w związku z realizowanym zadaniem publicznym „Droga do samodzielności” realizowanym na terenie miasta Wrocław poszukuje osoby na stanowisko: Pracownik socjalny – 1/4 etatu od 1 maja 2024r.

Usługa świadczona jest m.in. na mieszkaniach treningowych we Wrocławiu.

Podstawowe zadania:

•        Wspieranie i kontrola mieszkańców w realizacji planu usamodzielniania, monitoring działań i postępów

•        Kontakt z jednostkami współpracującymi z fundacją np. MOPS

•        Bieżące monitorowanie poziomu funkcjonowania społecznego i stanu zdrowia mieszkańców – czy wymagane są dodatkowe usługi np. usługa opiekuna, otrzymywanie zasiłków

•        Reagowanie na negatywne zmiany, sytuacje kryzysowe

•        Współpraca i wspieranie mieszkańców w rozwiązywaniu problemów

•        Uczestnictwo i koordynacja w realizacji usług świadczonych na rzecz mieszkańców

•        Współpraca z rodzinami mieszkańców

•        Mediacje w ewentualnych konfliktach

•        Nadzór nad przestrzeganiem praw i obowiązków mieszkańców

•        Ratownictwo, rozumiane jako działalność doraźna w sytuacji kryzysowej np. nawrót uzależnienia, utrata zatrudnienia

•        Wspieranie prawidłowego rozwoju i wyrównywanie braków mieszkańców, poprzez m.in. organizowanie pomocy finansowej, rzeczowej, pomoc w odzyskiwaniu lub wzmacnianiu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie

•        Poradnictwo w sprawach socjalnych i pokrewnych

•        Prowadzenie dokumentacji

Wymagania od kandydata:

Spełnienie co najmniej jednego z niżej wymienionych warunków:

a) posiadanie dyplomu ukończenia kolegium pracowników służb społecznych,

b) ukończenie studiów wyższych na kierunku praca socjalna,

c) ukończenie studiów wyższych do dnia 31 grudnia 2013 r. o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika   specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie.

Dodatkowe oczekiwania:

1.     umiejętność interpretacji i stosowania przepisów prawnych,

2.     dokładność, obowiązkowość, odpowiedzialność, kreatywność, samodzielność,

3.     wysoka kultura osobista i dobra komunikatywność interpersonalna,

4.     umiejętność pracy w zespole oraz indywidualnie,

5.     umiejętność dobrej organizacji pracy,

6.     umiejętność działania w sytuacjach stresowych i pod presją czasu,

7.     łatwość w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych w celach prawidłowego wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym,

8.     umiejętność związana ze sprawną obsługą trudnego klienta

Oferujemy:

·       umowę o pracę na 1/4 etatu,

·       możliwość rozwoju zawodowego,

·       pracę w stabilnej organizacji.

Osoby zainteresowane i spełniające wymienione kryteria prosimy o przesłanie CV. Zastrzegamy sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi osobami.

Jeżeli jesteś osobą energiczną, otwartą, pogodną, potrafisz słuchać i lubisz pracę w terenie to czekamy na Ciebie!

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego z siedzibą w Poznaniu, ul. Hoża 1, 60-591 Poznań w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów niezbędnych dla realizacji przyszłych procesów rekrutacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego z siedzibą w Poznaniu, ul. Hoża 1, 60-591 Poznań.”

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego z siedzibą w Poznaniu, ul. Hoża 1, 60-591 Poznań.

Dane zawarte w dokumentach rekrutacyjnych są wykorzystywane w celu przeprowadzenia przez Administratora procesu rekrutacji na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Administratora jakim jest prowadzenie rekrutacji art. 6 ust. 1 lit. f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych- dalej RODO) lub na podstawie zgody kandydata art. 6 ust. 1 lit. a) RODO.

Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do przeprowadzenia procesu rekrutacji. Jest Pani/Pan uprawniona/-y do cofnięcia zgody lub zgłoszenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, żądania do nich dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przeniesienia. Ma Pani/Pan również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Dane osobowe przechowywane są przez okres trwania rekrutacji lub do chwili cofnięcia zgody lub zgłoszenia sprzeciwu. Za Pani/Pana odrębną zgodą dane mogą zostać przetwarzane na potrzeby przyszłych rekrutacji, nie dłużej jednak niż przez 6 miesięcy od dnia zakończenia procesu rekrutacji.

Ma Pan/Pani prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Cofnięcia zgody dokonuje się poprzez kontakt z Administratorem

Dolnośląskie

Dolnośląskie, Wrocław, Stare Miasto
ID: 913634550