2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Mazowieckie
  6. Księgowość - Warszawa
  7. Księgowość - Targówek
Dodane 05 kwietnia 2024

Główny Księgowy / Księgowa

Lokalizacja

Warszawa, Targówek

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Poszukujemy doświadczonej osoby, która przejmie prowadzenie księgowości w naszych firmach.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na umowie o pracę

  • praca stacjonarna w biurze w Warszawie (Targówek)

  • dobra i przyjazna atmosfera w zespole

Zakres obowiązków

  • prowadzenie ewidencji księgowej zgodnie z zasadami rachunkowości,

  • prowadzenie ewidencji podatkowej,

  • przygotowywanie i weryfikacja danych dla potrzeb rejestru VAT,

  • sporządzanie deklaracji i korygowanie dokumentów: VAT, CIT, PIT, GUS

  • sporządzanie sprawozdań finansowych,

  • przygotowanie i eksport pliku z przelewami bankowymi,

  • układanie, opisywanie i weryfikacja formalno-rachunkowa dokumentów księgowych,

  • uzgadnianie rozrachunków, wyjaśnianie braków, weryfikacja zapisów,

  • prowadzenie ewidencji środków trwałych,

  • analiza kont bilansowych i wynikowych,

  • umiejętność analizy danych w programie Excel,

  • znajomość i umiejętność praktycznego zastosowania przepisów,

  • przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby zarządu,

  • aktywna współpraca z innymi działami firmy,

  • współpraca z ZUS/US,

  • mile widziana znajomość zagadnień PFRON

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne w zakresie: finanse, rachunkowość, ekonomia,

  • minimum pięcioletnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku lub w biurze rachunkowym,

  • znajomość ustawy o rachunkowości, zagadnień z zakresu bieżących przepisów podatkowych (CIT, PIT, VAT)

  • biegła znajomość programu RAKS,

  • dobra znajomość MS Office, w szczególności arkusza kalkulacyjnego Excel,

  • umiejętność analitycznego myślenia,

  • samodzielność w działaniu, dobra organizacja pracy własnej, komunikatywność, rzetelność i sumienność przy realizacji powierzonych zadań,

  • umiejętność pracy w zespole

Przesyłając aplikację prosimy o dopisanie klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).”

Mazowieckie

Mazowieckie, Warszawa, Targówek
ID: 901730902