2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Małopolskie
  6. Księgowość - Andrychów
Dodane 16 maja 2024

Główny Księgowy / Główna Księgowa – w firmie produkcyjnej ANDORIA

Lokalizacja

Andrychów

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmyKadra kierownicza

ANDORIA Sp. z o.o. w Andrychowie, ul Krakowska 140 poszukuje chętnych do pracy na stanowisku: Główny Księgowy / Główna Księgowa – w firmie produkcyjnej.

Zakres obowiązków:

  • kierowanie działem księgowości, w tym nadzór nad n/w procesami:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych Spółki zgodnie z przepisami,

  • nadzór i odpowiedzialność za rzetelność, prawidłowość oraz terminowość procesów finansowo-księgowych, a w szczególności w obszarach gospodarki magazynowej, środków trwałych, należności, zobowiązań, projektów z obszaru pomocy publicznej,

  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami,

  • sporządzanie i rozliczanie inwentaryzacji aktywów Firmy,

  • nadzór nad prawidłowością rozliczania WNT/WDT oraz eksportu i importu usług,

  • sprawdzanie pod kątem podatkowym i formalno-rachunkowym dokumentów i zapisów księgowych zgodnie z ustawami o rachunkowości, o podatku dochodowym oraz podatku od towarów i usług,

  • udział w sporządzaniu i badaniu sprawozdania rocznego,

  • sporządzanie deklaracji podatkowych z zakresu JPK-VAT, CIT,

  • sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego Spółki,

  • nadzór nad przestrzeganiem w Spółce regulacji prawnych o charakterze podatkowym,

  • comiesięczne zamykanie ksiąg rachunkowych oraz comiesięczne przygotowywanie RZIS, bilansu, rachunku przepływów pieniężnych,

  • nadzorowanie współpracy z organami podatkowymi, w szczególności w przypadku wszczęcia przez organy podatkowe kontroli podatkowej lub przeprowadzenia czynności sprawdzających,

  • nadzór nad przestrzeganiem w Spółce regulacji prawnych o charakterze podatkowym, współtworzenie wewnętrznych procedur i standardów,

  • nadzór nad przestrzeganiem w Spółce regulacji prawnych z zakresu podatkowego i handlowego oraz ustawy o rachunkowości współtworzenie wewnętrznych procedur i standardów,

  • udzielanie bieżących wyjaśnień organom zarządzającym i nadzorczym Spółki,

  • współpraca przy tworzeniu budżetów i prognoz okresowych,

  • bieżąca współpraca z dyrektorem finansowym i Zarządem.

Wymagania:

  • min. 5 lat doświadczenia na równorzędnym stanowisku w firmie produkcyjnej,

  • umiejętność adaptacji do zmian i elastyczność w działaniu,

  • umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu, otwartość, komunikatywność,

  • praktyczna znajomość MSSF, JPK, ustawy o rachunkowości, itp.,

  • szukamy osoby realnie i mocno wspierającej prowadzenie oraz rozwój naszego przedsiębiorstwa.

 Mile widziane będą dodatkowym atutem:

  • certyfikat głównego księgowego,

  • znajomość programu IMPULS EVO.

Oferujemy:

- stabilną pracę na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,

- pełne ubezpieczenie ZUS,

- benefity pozapłacowe takie jak:

  • darmowe, bardzo dobre posiłki podczas przerwy śniadaniowej;

  • karty Multisport uprawniające do korzystania bezpłatnie z basenów, saun, grot solnych, klubów sportowych itd.

- fundusz socjalny: dopłaty do wczasów "pod gruszą" w okresie wakacyjnym, bony świąteczne itp.

Lokalizacja

Andrychów,

Małopolskie

Małopolskie, Andrychów
ID: 874114862