2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Świętokrzyskie
  6. Księgowość - Jędrzejów
Dodane 01 maja 2024

Główna Księgowa/Główny Księgowy

Wynagrodzenie

6 700 - 7 700 zł / mies. brutto

Lokalizacja

Jędrzejów

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Firma R&M Alufasady, ul. Kielecka 44, Jędrzejów poszukuje kandydatów na stanowisko Główna Księgowa/Główny Księgowy:

Zakres obowiązków:

·       kompleksowa obsługa podatkowo-księgowa, nadzór nad poprawnością obiegu dokumentów księgowych,

·       samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych przedsiębiorstw zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz stosownymi przepisami podatkowymi,

·       samodzielne zamykanie miesięcy pod względem podatkowym i rachunkowym,

·       samodzielne obliczanie zaliczek w podatkach VAT, VAT-UE, CIT,

·       samodzielne przygotowywanie i składanie deklaracji podatkowych,

·       przygotowywanie raportów i sprawozdań finansowych (bilans, rachunek zysków i strat),

·       współpraca z instytucjami zewnętrznymi (GUS, ZUS, US),

·       sporządzanie raportów związanych z zamknięciem miesiąca,

·       prowadzenie rejestrów VAT zakupu i sprzedaży,

·       prowadzenie ewidencji rozrachunków, uzgadnianie rozrachunków, potwierdzanie sald z kontrahentami,

·       prowadzenie i nadzór nad dokumentacją pracowników: umowy o pracę, cywilnoprawne, badania lekarskie, szkolenia, BHP, urlopy i zwolnienia lekarskie, świadectwa pracy, zaświadczeń o zarobkach i zatrudnieniu,

·       sporządzanie list płac i rozliczanie wynagrodzeń,

·       sporządzanie deklaracji rocznych PIT, ZUS, PFRON.

Wymagania:

·         wykształcenie minimum średnie, certyfikat głównego księgowego,

·         doświadczenie na podobnym stanowisku min.5 lata,

·         umiejętności zastosowania w praktyce zagadnień ustawy o rachunkowości oraz obowiązujących przepisów podatkowych,

·         umiejętność sporządzenia sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych,

·         znajomość księgowania oraz rozliczania transakcji zagranicznych

·         praktyczna znajomość obsługi Programu Comarch Optima,

·         bardzo dobra znajomość obsługi pakietu Office,

·         praktyczna znajomość obsługi Programu Płatnik,

·         samodzielność w rozwiązywaniu problemów,

·         zdolności analityczne,

·         umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:

·           umowę o pracę na pełny etat,

·           atrakcyjne wynagrodzenie,

·           możliwość dokształcania.

Lokalizacja

Jędrzejów,

Świętokrzyskie

Świętokrzyskie, Jędrzejów
ID: 914203688