2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Śląskie
  6. Księgowość - Czerwionka-Leszczyny
Dodane 19 kwietnia 2024

Główna księgowa/Główny księgowy

Lokalizacja

Czerwionka-Leszczyny

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Firma EKO-AGB P.H.U. z siedzibą w Czerwionce-Leszczynach zatrudni osobę na stanowisko Głównego Księgowego.

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz przepisami podatkowymi,

  • Sporządzanie okresowych i rocznych sprawozdań finansowych,

  • Nadzór nad obiegiem dokumentów finansowych i księgowych,

  • Śledzenie zmian w przepisach,

  • Przygotowywanie i sporządzanie deklaracji podatkowych VAT, PIT, CIT oraz statystycznych (GUS, US)

  • Sprawowanie nadzoru nad prawidłowością i terminowością zamknięć (miesięcznych/ kwartalnych/rocznych)

  • Prowadzenie rozliczeń międzyokresowych

  • Okresowe ustalanie lub sprawdzanie w drodze inwentaryzacji faktycznego stanu aktywów i pasywów oraz ich wycena

  • Uzgadnianie kont księgowych oraz weryfikacja sald z kontrahentami

  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych, naliczanie amortyzacji

  • Dekretowanie i księgowanie dokumentów

  • Prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie ich z kontami księgi głównej,

  • Wprowadzanie dokumentów (kosztowych, sprzedażowych, wyciągów bankowych, rozliczeń międzyokresowych)

  • Obsługa kadrowo-płacowa, wyliczanie list płac, składek ZUS

  • Inne czynności związane z zamykaniem miesiąca, roku oraz bieżącymi potrzebami

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (w obszarze finansów, ekonomii, rachunkowości)

  • Minimum kilkuletnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu pełnej księgowości

  • Bardzo dobra znajomość i umiejętność zastosowania przepisów ustawy o rachunkowości oraz prawa podatkowego (w szczególności VAT)

  • Praktyczna znajomość przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych i prawa podatkowego (podatek dochodowy od osób fizycznych)

  • Umiejętności sporządzania analiz danych statystycznych, tworzenia prognoz, zestawień, planów

  • Sumienność, dokładność, odpowiedzialność, komunikatywność, dyskrecja, terminowość, umiejętność interpretacji przepisów

  • Zdolność analitycznego myślenia, bardzo dobra organizacja czasu pracy

  • Mile widziana znajomość programów księgowych Enova / Optima

  • Praktyczna znajomość pakietu MS Office, w tym MS Excel

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji i osiąganych wyników pracy (ustalane podczas rozmowy kwalifikacyjnej),

  • kompleksowe wdrożenie na stanowisko,

  • pomoc w postaci drugiej księgowej, kadrowej oraz asystentki

  • pracę w miłej atmosferze w nowoczesnym biurze.

CV prosimy składać na platformie OLX lub mailowo.

Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Lokalizacja

Czerwionka-Leszczyny,

Śląskie

Śląskie, Czerwionka-Leszczyny
ID: 912984892