2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Mazowieckie
  6. Księgowość - Otwock
Dodane 15 maja 2024

Dyrektor Pionu Finansowego - Główny Księgowy

Lokalizacja

Otwock

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Opis

Zakres obowiązków:

  • Do zadań dyrektora pionu księgowo – finansowego głównego księgowego należy w szczególności:

  • nadzór nad prowadzeniem ksiąg rachunkowych spółki, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa rachunkowego i podatkowego,

  • prowadzenie grupy VAT,

  • nadzór nad ewidencją środków trwałych i wartości niematerialnych oraz ewidencji RMK czynnych i biernych,

  • sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości,

  • sporządzanie analiz finansowych i raportów,

  • opracowanie wniosku taryfowego – ceny usług wody i ścieków,

  • sprawozdawczość GUS,

  • rozliczanie inwentaryzacji aktywów Przedsiębiorstwa,

  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych i ewidencją zdarzeń księgowych,

  • kontrola prawidłowości dekretacji dokumentów i ich akceptacja,

  • kontrola prawidłowości bieżącej ewidencji księgowej analitycznej i syntetycznej,

  • weryfikacja wartości wszystkich aktywów i pasywów oraz nadzór nad prawidłowością tworzenia rezerw,

  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (w szczególności US, ZUS, GUS),

  • nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych VAT, CIT, PIT, WNT, WDT oraz JPK,

  • PFRON,

  • ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, Zarządu i Rady Nadzorczej,

  • analiza i bieżąca kontrola poprawności zapisów księgowych pod kątem prowadzonej działalności,

  • rozliczenie gospodarki magazynowej oraz weryfikacja dokumentów magazynowych,

  • nadzór nad zapewnieniem prawidłowości regulowania zobowiązań za dostawy towarów i usług oraz zobowiązań podatkowych,

  • nadzór nad zapewnieniem prawidłowości rozrachunków z odbiorcami z tytułu sprzedaży usług oraz windykacją należności,

  • współpraca z biegłym rewidentem,

  • uczestnictwo zgodnie z zakresem wykonywanych obowiązków w trakcie wykonywanych kontroli przez zewnętrzne instytucje kontrolne,

  • przygotowanie projektów planów finansowych oraz planów inwestycyjnych Spółki oraz projektów zmian do tych planów,

  • bieżąca kontrola realizacji planów finansowych i inwestycyjnych,

  • przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby Zarządu, Rady Nadzorczej, banków oraz instytucji zewnętrznych,

  • sprzedaż praw majątkowych na TGE (Towarowa Giełda Energii).

Nasze wymagania

  • obywatelstwo polskie,

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne kierunkowe: rachunkowość, księgowość, finanse,

  • minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku Główny Księgowy,

  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

  • brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

  • bardzo dobra praktyczna i aktualna znajomość przepisów podatkowych CIT, VAT, PIT oraz ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych, ustaw związanych z ustaleniem zobowiązań z tytułu wynagrodzeń oraz innych przepisów prawa niezbędnych do realizacji obowiązków na stanowisku,

  • znajomość standardów związanych z JPK,

  • doświadczenie w zarządzaniu działem księgowym,

  • umiejętność pracy pod presją czasu oraz warunkach stresowych,

  • dobra znajomość pakietu MS Office w szczególności arkusza kalkulacyjnego Excel,

  • dobra organizacja pracy, sumienność, terminowość,

  • zdolność analityczna,

  • prawo jazdy kat. B,

  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku,

  • dyspozycyjność.

To oferujemy

- pracę w profesjonalnym i zaangażowanym zespole,

- stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę,

- możliwość rozwoju poprzez realizację nowych wyzwań.

- kartę sportową,

- dofinansowanie do wypoczynku.

Wymagane dokumenty:

1. życiorys (CV),

2. list motywacyjny,

3. kserokopie dyplomów ukończenia studiów,

4. kserokopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska,

5. kserokopie świadectw pracy,

6. dodatkowe dokumenty poświadczające inne posiadane kwalifikacje, umiejętności, referencje.

W CV należy umieścić klauzulę o treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonej przez Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Otwocku na stanowisko Kierownika oczyszczalni ścieków, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

CV oraz list motywacyjny można złożyć:

• osobiście w siedzibie Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. przy ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 1, 05-402 Otwock,

• pocztą na adres: Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 1, 05-402 Otwock,

• pocztą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat(małpa)opwik.com

Lokalizacja

Otwock,

Mazowieckie

Mazowieckie, Otwock
ID: 918515225