Schroniska

Schronisko w Puławach

Nasze schronisko mieści się na przedmieściach Puław. W porównaniu do innych schronisk jest małe i zadbane. Towarzyszy nam natomiast mały rozgłos. Trafiają do nas zwykle psy odłowione z puławskich ulic, lub okolicznych gmin. Powody ich porzucenia są różne. Schronienie u nas znajdują zarówno staruszki, psy przestraszone jak i psy młode, ładne, przyjacielskie. Nasze kociarnie są przepełnione.

Mieszkają w nich głównie kilkumiesięczne maluchy. Pomimo tego, że są kochane i zupełnie oswojone, osób zainteresowanych adopcją jest bardzo mało. Wolontariat w puławskim schronisku nie jest duży, jednak co tydzień przychodzi do nas dużo osób z zewnątrz, psy mają powody do merdania ogonkami, a koty do głośnego mruczenia.
Na dzień dzisiejszy pod naszą opieką znajduje się 114 psów i 41 kotów.

tel. 667 706 607 Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach ul. Komunalna 11
24-123 Puławy

Schronisko we Włocławku

Jako schronisko działamy już dwadzieścia lat. Nasza działalność obejmuje teren gminy miasta Włocławek. Umiejscowieni jesteśmy w pięknym zakątku – przy lesie. Co roku trafia do nas około 500 zwierząt. Są to psy i koty, jak również wiele innych zwierząt. Większość z nich jest porzucana z powodu choroby lub starości. Część z nich ma nieciekawą przeszłość za sobą.

Co za tym idzie, potrzebują ogromnej ilości opieki i wyrozumiałości. Na daną chwilę w schronisku przebywa około setki zwierząt, jednak ta liczba bardzo szybko potrafi wzrosnąć. Dokładamy wszelkich starań by zwierzęta czuły się u nas jak najlepiej. Jednak schronisko, to nie dom…

tel. 500-639-943 (czynny 8:00-16:00 od pn. do pt.) Schronisko dla Zwierząt we Włocławku ul. Przemysłowa 16
87-800 Włocławek

Partnerzy akcji: