2. Praca
  3. Produkcja
  4. Praca inżynieryjna, techniczna
  5. Praca inżynieryjna, techniczna - Dolnośląskie
  6. Praca inżynieryjna, techniczna - Świdnica
Dodane 17 kwietnia 2024

Starszy konstruktor R&D

Lokalizacja

Świdnica

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Dołączając do zespołu badawczo-rozwojowego Klingenburg sp. z o.o., spółki należącej do Grupy Carel, przyczynisz się do zrównoważonego rozwoju środowiska dla poprawy życia ludzi, uczestnicząc w opracowywaniu rozwiązań o wysokiej efektywności energetycznej dla klimatyzacji, odzysku ciepła i chłodnictwa.

W Klingenburg będziesz zajmować się głównie projektowaniem systemów odzysku ciepła i komponentów do central wentylacyjnych w międzynarodowym środowisku biznesowym, współpracując z siecią kolegów, dostawców i klientów w całej Europie.

Zakres obowiązków :

  • Projektowanie, opracowywanie i modyfikowanie komponentów i gotowych zespołów, prowadzenie działań związanych ze współprojektowaniem z klientami lub dostawcami

  • Tworzenie dokumentacji CAD 3D za pomocą oprogramowania Solidworks i Design Automation

  • Koordynacja działań związanych z przydzielonymi projektami rozwoju produktu od studium wykonalności do rozpoczęcia produkcji, obejmująca prototypowanie, analizę MES (naprężenia mechaniczne, wibracje, zmęczenie, wymiana ciepła), weryfikację wydajności i jakości, wycenę oprzyrządowania, wycenę kosztów części oraz zaopatrzenia, próby produkcyjne oraz zatwierdzenie komponentów i gotowych zespołów

  • Sporządzanie raportów technicznych i wykonywanie badań laboratoryjnych

  • Udział w zespołach projektowych zajmujących się utrzymaniem produktu (poprawa jakości, redukcja kosztów, zmiany konstrukcyjne)

  • Wspieranie wprowadzania zmian w celu poprawy efektywności produkcji dla nowych komponentów i gotowych produktów

  • Wspieranie ciągłego doskonalenia w zakresie Lean poprzez współpracę w zakresie opracowywania standardów badawczo-rozwojowych i narzędzi projektowych

Nasze wymagania :

  • Tytuł inżyniera mechanika lub pokrewny

  • Biegła znajomość języka angielskiego

  • Znajomość zasad projektowania mechanicznego

  • Doświadczenie w różnorodnych procesach produkcyjnych, w szczególności związanych z wytwarzaniem elementów metalowych (cięcie laserowe, gięcie, wytłaczanie, spawanie, wykrawanie)

  • Doświadczenie w działaniach związanych z rozwojem produktu w organizacji stosującej solidne zasady zapewnienia jakości

  • Znajomość projektowania i symulacji 3D z wykorzystaniem Solidworks

  • Doświadczenie z oprogramowaniem do automatyzacji projektowania (Tacton, Driveworks lub podobne) będzie dodatkowym atutem

  • Doświadczenie w pracy z platformą zarządzania dokumentami (PDM, PLM)

  • Znajomość zagadnień związanych z odzyskiem ciepła i systemem HVAC będzie dodatkowym atutem

  • 2-4 lata doświadczenia

Oferujemy :

  • Pracę w stabilnej, nowocześnie zarządzanej, rozwijającej się firmie

  • Atrakcyjne wynagrodzenie

  • Dostęp do wiedzy i szkoleń - możliwość rozwoju kompetencji

  • Dodatkowe benefity

  • Prywatna opieka medyczna

Lokalizacja

Świdnica,

Dolnośląskie

Dolnośląskie, Świdnica
ID: 912469952