2. Praca
  3. Logistyka, zakupy, spedycja
  4. Logistyka
  5. Logistyka - Śląskie
  6. Logistyka - Lisów
Dodane Dzisiaj o 08:49

Specjalista ds. transportu i spedycji - Dyspozytor

Lokalizacja

Lisów

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Opis

Zakres obowiązków

·         Planowanie oraz kontrola realizacji transportów/tras w ramach dystrybucji krajowej (flota własna oraz podwykonawcy/spedycje)

·         Stała współpraca z działem handlowymi w zakresie planowania dostaw towarów do klientów oraz dystrybutorów (planowanie tras, łączenie zamówień)

·         Współpraca z Działem Magazynu i Działem Obsługi Klienta

·         Przygotowywanie wycen transportów na potrzeby działu handlowego

·         Zapewnienie wysokiego poziomu obsługi klienta oraz utrzymywanie i rozwijanie pozytywnych relacji (telefonicznie i mailowo)

·         Przygotowywanie i wystawianie niezbędnej dokumentacji transportowej

·         Organizacja i rozwój współpracy z przewoźnikami, budowanie partnerskich relacji i pozyskiwanie do współpracy nowych partnerów transportowych

·         Monitorowanie oraz analiza rynku TSL celem optymalizacji kosztów spedycyjnych

·         Nadzorowanie, kontrola poprawności i raportowanie rozliczeń finansowych z podwykonawcami

·         Rozwiązywanie bieżących problemów związanych z transportem towarów

·         Dbanie o najwyższą jakość świadczonych usług oraz pozytywny wizerunek firmy

·         Działania nakierowane na optymalizację kosztów transportu

Wymagania

·         Wykształcenie minimum średnie (mile widziane wykształcenie kierunkowe logistyka, transport)

·         Posiadanie min. rocznego doświadczenia na podobnym stanowisku (Spedytora/ Dyspozytora)

·         Doświadczenie w pracy na rynku spedycji krajowej lub znajomość branży przewoźników krajowych

·         Bardzo dobra znajomość rynku transportowego i zagadnień związanych z krajowymi przewozami całopojazdowymi

·         Znajomość działania giełd transportowych

·         Umiejętność jasnej i precyzyjnej komunikacji

·         Umiejętność analitycznego myślenia, wyciągania wniosków i szybkiego podejmowania decyzji

·         Komunikatywności oraz umiejętność budowania relacji

·         Bardzo dobre umiejętności planowania, organizacji pracy

·         Samodzielność i umiejętność pracy pod presją czasu

·         Zaangażowanie oraz sumienność w wykonywaniu obowiązków

·         Atutem będą umiejętności handlowe oraz negocjacyjne

Mile widziane

·         Doświadczenie związane z gospodarką paletową

Oferujemy

·         Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, na umowę o pracę

·         Niezbędne narzędzia pracy

·         Atrakcyjne wynagrodzenie, motywujący system premiowania

·         Realny i bezpośredni wpływ na rozwój firmy

·         Pracę w przyjaznej atmosferze

Lokalizacja

Lisów,

Śląskie

Śląskie, Lisów
ID: 915399353