2. Praca
  3. Administracja biurowa
  4. Administracja, prace biurowe
  5. Administracja, prace biurowe - Śląskie
  6. Administracja, prace biurowe - Wodzisław Śląski
Dodane 11 maja 2024

Specjalista ds. obsługi księgowej i dokumentacji celnej

Lokalizacja

Wodzisław Śląski

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy, Częste podróże służbowePracownicy z Ukrainy: 🇺🇦 Запрошуємо людей з України (Zapraszamy pracowników z Ukrainy), 🇺🇦 Польська мова не обов'язкова (Jęz. polski niewymagany)

Firma Luxecasting Poland Bodtech poszukuje osoby na stanowisko Specjalisty ds. Obsługi Księgowej i Kadrowej, która będzie odpowiedzialna za efektywną komunikację z księgową kadrową, przygotowywanie dokumentów, pisanie wniosków i deklaracji, prowadzenie spraw związanych z Intrastatem, BDO, zarządzanie zakupami w firmie oraz obsługę korespondencji.

Obowiązki:

- Umiejętność wypełniania zgłoszeń celnych importowych/eksportowych, deklaracji INTRASTAT, BDO, zgłoszeń SENT oraz zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami;

- Regularny kontakt i współpraca z księgową kadrową w celu zapewnienia płynności procesów księgowych i kadrowych;

 - Przygotowywanie dokumentacji celnej związanej z międzynarodowymi przesyłkami towarów.

 - Kompletowanie dokumentów i zgłoszeń do odpraw celnych.

-  Monitorowanie przebiegu odpraw celnych

- Obsługa dokumentów kadrowych i księgowych;

- Przygotowywanie dokumentów związanych z zatrudnieniem i rozliczeniami pracowniczymi;

- Pisanie wniosków, deklaracji oraz innych dokumentów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania firmy;

- Zarządzanie procesem zakupów w firmie, w tym negocjowanie warunków umów i współpraca z dostawcami

- Obsługa korespondencji wewnętrznej i zewnętrznej, w tym mailowej i telefonicznej

- Bieżący kontakt z urzędem celnym i agencją celną dot. Odpraw

- Rozwiązywanie problemów związanych z transportem, dostawami i logistyką importową poprzez szybką reakcję na nieprzewidziane sytuacje oraz podejmowanie właściwych działań naprawczych

Wymagania:

- Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku będzie dodatkowym atutem

- Znajomość przepisów z zakresu księgowości, prawa pracy

- Znajomość przepisów celnych będzie dodatkowym atutem

- Umiejętność obsługi programów biurowych, w tym MS Office

- Doskonałe umiejętności komunikacyjne i organizacyjne

- Dokładność, rzetelność i skrupulatność w wykonywaniu obowiązków

- Umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji

Oferujemy:

- Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

- Możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia nowych umiejętności

- Przyjazne środowisko pracy i wsparcie ze strony doświadczonego zespołu

- Atrakcyjne wynagrodzenie oraz system benefitów

Jeśli posiadasz doświadczenie w obszarze księgowości i kadr, jesteś komunikatywną osobą z umiejętnością zarządzania dokumentacją oraz chcesz rozwijać się w dynamicznym środowisku pracy, czekamy na Twoje zgłoszenie!

Lokalizacja

Wodzisław Śląski,

Śląskie

Śląskie, Wodzisław Śląski
ID: 917555671