2. Praca
  3. Administracja biurowa
  4. Administracja, prace biurowe
  5. Administracja, prace biurowe - Małopolskie
  6. Administracja, prace biurowe - Olkusz
Dodane 30 kwietnia 2024

Specjalista ds. księgowych

Lokalizacja

Olkusz

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodowe

Opis

Zakres obowiązków:

  •  Wystawianie i księgowanie faktur sprzedaży oraz ich analiza pod kątem podatkowym;

  • Weryfikacja i księgowanie krajowych oraz zagranicznych faktur (WNT, import usług, import towarów) rozliczanych w walucie PLN i EUR;

  • Generowanie faktur wewnętrznych dot. faktur zakupowych dot. WNT i importu usług;

  • Ściąganie potwierdzeń otrzymania dostaw przez odbiorców unijnych oraz potwierdzeń wywozu poza Unię;

  • Prowadzenie rejestrów VAT;

  • Księgowanie dokumentów magazynowych oraz uzgadnianie stanów magazynowych;

  • Uzgadnianie sald kont księgowych i rozliczanie rozrachunków, w tym windykacja należności z kontrahentami zagranicznymi;

  • Udział w czynnościach związanych z zamknięciem miesiąca i roku;

  • Księgowanie faktur kosztowych;

 Wymagania:

  •  Minimum 3-letnie doświadczenie w pełnej księgowości;

  • Wykształcenie minimum średnie;

  • Znajomością przepisów Ustawy o VAT i podatku dochodowego oraz zasad rachunkowości;

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym;

  • Znajomość programu Comarch XL mile widziana;

  • Dobra znajomość pakietu MS Office;

  • Znajomość zagadnień księgowych obrotu międzynarodowego (WDT, WNT, export, import) oraz firmy produkcyjnej będzie dodatkowym atutem;

 Oferujemy:

  •  Zatrudnienie od zaraz na pełen etat;

  • Atrakcyjne wynagrodzenie;

  • Zdobycie doświadczenia w firmie z branży motoryzacyjnej o ugruntowanej pozycji na rynku;

  • Możliwość rozwoju zawodowego, pakiet szkoleń tematycznych;

  • System nagród;

  • Pakiet socjalny: Ubezpieczenie grupowe, świadczenia i paczki świąteczne, dofinansowanie do kolonii dla dzieci;

  • Pakiet wsparcia dla osób niepełnosprawnych;

Lokalizacja

Olkusz,

Małopolskie

Małopolskie, Olkusz
ID: 915523448