2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Pozostałe w Finanse i księgowość
  5. Pozostałe w Finanse i księgowość - Mazowieckie
  6. Pozostałe w Finanse i księgowość - Siedlce
Dodane 29 kwietnia 2024

Samodzielna Księgowa/Samodzielny Księgowy

Lokalizacja

Siedlce

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę, Samozatrudnienie

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Zatrudnimy Samodzielna Księgowa/Samodzielny Księgowy do Spółki z o.o. (firma transportowa).

Opis stanowiska

  • kompleksowa obsługa podatkowo-księgowa,

  • samodzielne zamykanie miesięcy pod względem podatkowym i rachunkowym,

  • samodzielne obliczanie zaliczek w podatkach VAT, CIT,

  • samodzielne przygotowywanie i składanie deklaracji podatkowych,

  • samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych przedsiębiorstw zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz stosownymi przepisami podatkowymi,

  • przygotowywanie raportów i sprawozdań finansowych (bilans, rachunek zysków i strat),

  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (GUS, ZUS, US, NBP),

  • sporządzanie raportów związanych z zamknięciem miesiąca,

  • prowadzenie rejestrów VAT zakupu i sprzedaży,

  • prowadzenie ewidencji rozrachunków, uzgadnianie rozrachunków, potwierdzanie sald z kontrahentami,

  • weryfikacja dokumentów zakupu pod względem formalnym i rachunkowym,

  • uzgadnianie rozrachunków, kontrola sald należności i zobowiązań,

  • księgowanie faktur zakupu i sprzedaży, płac, wyciągów bankowych, kasy, rozliczanie rozrachunków, różnic kursowych,

  • współpraca z innymi działami.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe lub średnie,

  • co najmniej 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,

  • umiejętności zastosowania w praktyce zagadnień ustawy o rachunkowości oraz obowiązujących przepisów podatkowych,

  • umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych i deklaracji VAT, CIT ,podatek od nieruchomości

  • umiejętność sporządzania raportowania dla GUS i NBP,

  • doświadczenie w zakresie naliczania płac,

  • znajomość programu Symfonia ERP,

  • znajomość Word, Excel,

  • znajomość księgowania oraz rozliczania transakcji zagranicznych,

  • samodzielność w rozwiązywaniu problemów,

  • zdolności analityczne.

Oferujemy

  • umowę o pracę na pełny etat,

  • atrakcyjne wynagrodzenie.

Lokalizacja

Siedlce,

Mazowieckie

Mazowieckie, Siedlce
ID: 915258660