2. Praca
  3. Zdrowie
  4. Pozostałe w Zdrowie
  5. Pozostałe w Zdrowie - Zachodniopomorskie
  6. Pozostałe w Zdrowie - Szczecin
  7. Pozostałe w Zdrowie - Centrum
Dodane 13 czerwca 2024

ratownik wodny Fabryka Wody

Lokalizacja

Szczecin, Centrum

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Doświadczenie nie jest wymaganeDyspozycyjność: Praca zmianowa, Praca w weekendy, Elastyczny czas pracyMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Opis

Zakres obowiązków:

- obserwowanie wyznaczonego obszaru wodnego, niezwłoczne reagowanie na każdy sygnał wzywania pomocy oraz podejmowanie akcji ratowniczej, zapobieganie skutkom zagrożeń;

- przegląd stanu urządzeń i sprzętu wykorzystywanego do ratownictwa wodnego;

- kontrola stanu urządzeń oraz sprzętu, które zapewniają bezpieczeństwo osób pływających, kąpiących się lub uprawiających rekreację;

- sygnalizowanie, za pomocą urządzeń alarmowych, naruszeń zasad korzystania z wyznaczonego obszaru wodnego w szczególności granicy strefy dla umiejących pływać, a na basenach zewnętrznych także o nadchodzącej burzy;

- reagowanie na przypadki naruszania zasad korzystania z wyznaczonego obszaru wodnego;

- wpisywanie na tablicy informacyjnej temperatury wody, powietrza oraz innych aktualnych informacji w szczególności dotyczących nagłych zmian warunków atmosferycznych;

- bieżące dokumentowanie prowadzonych działań ratowniczych i przebiegu dyżuru;

- wykonywanie czynności porządkowych zarówno w nieckach basenowych jak i wokół nich.

Nasze wymagania:

- uprawnienia konieczne do pracy w charakterze ratownika wodnego zgodnie z ustawą z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych  (Dz.U.2022.147 t.j. z dnia 2022.01.21);

- ukończony kurs na stopień ratownika wodnego, potwierdzający wiedzę i umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego i technik pływackich;

- ukończony kurs potwierdzony certyfikatem kwalifikowanej pierwszej pomocy;

- posiadanie jednego z uprawnień wymienionych w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 23 września 2021 r. w sprawie kwalifikacji przydatnych w ratownictwie wodnym

- przynależność do podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego.

Oferujemy:

- stabilne warunki zatrudnienia,

- atrakcyjne wynagrodzenie,

- benefity przewidziane regulaminem obiektu,

- samodzielność w realizacji zadań.

Zachodniopomorskie

Zachodniopomorskie, Szczecin, Centrum
ID: 883731122