2. Praca
  3. Administracja biurowa
  4. Administracja, prace biurowe
  5. Administracja, prace biurowe - Dolnośląskie
  6. Administracja, prace biurowe - Wałbrzych
Dodane 21 maja 2024

Pracownik Działu Muzealno-Edukacyjnego

Lokalizacja

Wałbrzych

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodowe

Zamek Książ w Wałbrzychu Sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko: Pracownik Działu Muzealno-Edukacyjnego Miejsce pracy: Wałbrzych Region: dolnośląskie

Opis stanowiska: Dział Muzealno-Edukacyjny zajmuje się przede wszystkim organizacją wystaw w Zamku Książ, obsługą merytoryczną ciągu turystycznego, aranżacją historycznego wystroju Zamku, tworzeniem treści edukacyjnych oraz gromadzeniem, ewidencjonowaniem i opracowywaniem zbioru zabytków ruchomych.

Do podstawowych zadań Pracownika Działu Muzealno-Edukacyjnego należy:

  • nadzór nad ciągiem turystycznym;

  • tworzenie wystaw i aranżacja przestrzenni zamkowej zgodnie z wzorcami historycznymi;

  • pozyskiwanie, inwentaryzowanie i opracowywanie zbiorów;

  • pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na realizację zadań Działu;

  • tworzenie programów edukacyjnych, skryptów dla przewodników

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (historia sztuki, muzealnictwo lub inne humanistyczne w dziedzinie nauk historycznych (uwaga jesteśmy też otwarci na inny rodzaj wykształcenia wyższego niezwiązany tematycznie z powyższymi, pod warunkiem posiadania odpowiedniego doświadczenia i zainteresowania pracą w najpiękniejszym śląskim zabytku w otoczeniu cennych muzealiów);

  • doświadczenie min. 1 rok w pracy w muzeum/galerii sztuki/ośrodku kultury/obiekcie zabytkowym;

  • doświadczenie w pracy projektowej i pozyskiwaniu funduszy;

  • obsługa komputera, w tym w szczególności pakietu Microsoft Office;

  • mile widziana znajomość języków obcych (angielski i/lub niemiecki);

  • mile widziana znajomość obsługi jednego z programów graficznych typu Canva;

  • umiejętność pracy w zespole;

  • komunikatywność,

  • dokładność i sumienność;

Oferujemy:

  • pracę w wyjątkowym zabytku i pięknym otoczeniu;

  • ciekawe i różnorodne zadania;

  • możliwość realizacji swoich pomysłów na aranżację zamkowych wnętrz;

  • stabilnego pracodawcę;

  • dużą samodzielność;

  • atrakcyjny pakiet socjalny;

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy.

    Zainteresowane osoby spełniające powyższe wymagania prosimy o nadsyłanie CV do 23 czerwca  2024 roku.

Lokalizacja

Wałbrzych,

Dolnośląskie

Dolnośląskie, Wałbrzych
ID: 919903650