2. Praca
  3. Opieka
  4. Opieka nad dziećmi
  5. Opieka nad dziećmi - Kujawsko-pomorskie
  6. Opieka nad dziećmi - Bydgoszcz
Dodane 19 kwietnia 2024

Opieka nad dziećmi w żłobku w Zespole Żłobków Miejskich w Bydgoszczy

Lokalizacja

Bydgoszcz

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Specjalne wymagania: Książeczka sanepidowskaDoświadczenie nie jest wymagane

Zespół Żłobków Miejskich w Bydgoszczy szuka pracowników na stanowiska:

pielęgniarka/położna

psycholog

opiekun

PIELĘGNIARKA/POŁOŻNA

1.Wymagania, które powinien spełniać kandydat:

a)wykształcenie średnie medyczne w zawodzie pielęgniarka/położna, licencjat pielęgniarstwa/położnictwa lub tytuł magistra na kierunku pielęgniarstwo/położnictwo oraz prawo wykonywania zawodu pielęgniarki lub położnej na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej,

b)znajomość rozwoju dziecka do lat 3,

2.Zakres zadań wykonywanych na stanowisku obejmuje między innymi:

a)opieka pielęgnacyjna nad dzieckiem i wspieranie jego rozwoju psychosomatycznego i psychoruchowego,

b)zapewnienie dziecku profesjonalnej opieki, o odpowiedniej jakości, w warunkach zbliżonych do domowych,

c)ocenianie stanu zdrowa dziecka, a w przypadku stwierdzenia objawów choroby udzielenie dziecku pierwszej pomocy.

PSYCHOLOG:

Wymagania, które powinien spełniać kandydat:

-wykształcenie wyższe–magisterskie na kierunku psychologia,

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku obejmuje między innymi:

a)opieka psychologiczno-pedagogiczna nad dzieckiem i wspieranie jego rozwoju psychomotorycznego oraz jego zdolności i zainteresowań,

b)wykazanie się znajomością metod i celów w pracy wychowawczo-pedagogicznej z małym dzieckiem i umiejętność zastosowania ich w zabawie z podopiecznymi,

c)planowanie i organizowanie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w oparciu o współczesną wiedzę pedagogiczno-psychologiczną,

d)zagwarantowanie dziecku właściwej opieki pielęgnacyjnej oraz edukacyjnej, poprzez realizację zajęć zabawowych z elementami edukacji, z uwzględnieniem indywidulanych potrzeb dziecka,

e)metodyczne prowadzenie obserwacji i diagnoz psychologicznych mających na celu poznanie i zabezpieczenie potrzeb rozwojowych dzieci.

OPIEKUN:

I.Wymagania, które powinien spełniać kandydat:

1)kwalifikacje: pielęgniarki, położnej, opiekunki dziecięcej, nauczyciela wychowania przedszkolnego, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej lub pedagoga opiekuńczo-wychowawczego, pedagoga społeczno-wychowawczego, pedagoga wczesnej edukacji, terapeuty pedagogicznego

2)lub ukończenie studiów lub studiów podyplomowych na kierunku lub specjalności: wczesne wspomaganie rozwoju, wspomaganie rozwoju dzieci w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w żłobkach i przedszkolach, edukacja prorozwojowa, pedagogika małego dziecka, psychologia dziecięca, psychologia wspierania rozwoju i kształcenia lub psychologia wychowawcza.

3)lub ukończenie nie wcześniej niż 2 lata przed podjęciem zatrudnienia jako opiekun szkolenia z udzielania dziecku pierwszej pomocy oraz posiadająca co najmniej wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku, którego program obejmuje zagadnienia związane z opieką nad małym dzieckiem lub jego rozwojem, i odbyła 80-godzinne szkolenie w celu uaktualnienia i uzupełnienia wiedzy oraz umiejętności

4)lub wykształcenie średnie lub średnie branżowe oraz:

a)co najmniej roczne doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku do lat 3.Jeżeli osoba, o której tutaj mowa nie pracowała z dziećmi w wieku do lat 3 przez okres co najmniej 6 miesięcy bezpośrednio przed podjęciem zatrudnienia jako opiekun, zobowiązana jest w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na stanowisku opiekuna odbyć 80-godzinne szkolenie w celu uaktualnienia i uzupełnienia wiedzy oraz umiejętności,

b)lub przed zatrudnieniem jako opiekun w żłobku lub w klubie dziecięcym odbyła 280-godzinne szkolenie, z czego co najmniej 80 godzin w formie zajęć praktycznych, polegających na sprawowaniu opieki nad dzieckiem pod kierunkiem opiekuna, o którym mowa w ust.1.

II.Zakres zadań wykonywanych na stanowisku obejmuje między innymi:

  • zapewnienie dziecku pełnego bezpieczeństwa pobytu w żłobku, uwzględniając w szczególności warunki ochrony higieniczno-sanitarnej i przeciwpożarowej,

  • zagwarantowanie dziecku właściwej opieki pielęgnacyjnej oraz edukacyjnej, poprzez realizację zajęć zabawowych z elementami edukacji, z uwzględnieniem indywidulanych potrzeb dziecka,

  • prawidłowe karmienie i pomoc przy spożywaniu posiłków przez dzieci,

  • planowanie i organizowanie zajęć dydaktyczno – wychowawczych, dostosowanych do wieku i możliwości poznawczych dzieci w oparciu o współczesną wiedzę pedagogiczną i psychologię rozwojową małego dziecka,

  • prowadzenie dokumentacji związanej z pracą dydaktyczną i z działalnością opiekuńczo – wychowawczą (konspekty zajęć, plany pracy),

  • współpraca z rodzicami/opiekunami prawnymi w zakresie wychowania i rozwoju dziecka.

Informacje odnośnie potrzebnej dokumentacji znajdują się na naszych stronach internetowych:

www.zlobkibydgoskie.lo.pl

www.bip.zlobkibydgoskie.lo.pl

Lokalizacja

Bydgoszcz,

Kujawsko-pomorskie

Kujawsko-pomorskie, Bydgoszcz
ID: 838105267