2. Praca
  3. Produkcja
  4. Praca inżynieryjna, techniczna
  5. Praca inżynieryjna, techniczna - Wielkopolskie
  6. Praca inżynieryjna, techniczna - Ostrów Wielkopolski
Dodane 04 kwietnia 2024

Główny Konstruktor

Lokalizacja

Ostrów Wielkopolski

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmyKadra kierownicza

Opis

POLSKI TABOR SZYNOWY - WAGON SP. Z O.O.

Miejsce pracy: Ostrów Wielkopolski, ul. Wrocławska 93

Spółka z grupy kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., należąca do grona krajowych i zagranicznych producentów wagonów kolejowych, w związku z dynamicznym rozwojem działalności zatrudni pracowników do realizacji kontraktów na budowę, modernizację, naprawę oraz przebudowę wagonów.

Poszukujemy pracownika na stanowisko:

GŁÓWNY KONSTRUKTOR

Zakres obowiązków:

  • Planowanie, organizowanie i nadzór nad prowadzeniem analiz potrzeb dotyczących konstruowanych komponentów oraz wagonów towarowych;

  • Organizowanie i nadzór realizacji opracowań i założeń i wykonania rysunków i/lub opisów konstrukcyjnych;

  • Organizowanie i nadzór konstruowania elementów konstrukcyjnych wagonów towarowych i/lub elementu/ pomocy warsztatowej/ przyrządu;

  • Planowanie, organizowanie i nadzór oraz w razie potrzeby uczestnictwo przy wykonywaniu prototypów komponentów oraz wagonów;

  • Opracowywanie wytycznych do opracowania dokumentacji technicznej wyrobu;

  • Opracowywanie i wykonywanie niezbędnej dokumentacji technicznej (WTWiO, DTR, DSU, obliczeń);

  • Planowanie, organizowanie i nadzór nad badaniami i certyfikacją elementów konstrukcyjnych do wagonów towarowych/wagonów towarowych;

  • Reprezentowanie firmy przed urzędami (UTK, ERA) w celu uzyskania dopuszczeń, świadectw i certyfikatów;

  • Współpraca z innymi biurami konstrukcyjnymi w celu opracowania niezbędnej dokumentacji wyrobu;

  • Współpraca z jednostkami notyfikowanymi badawczymi i certyfikującymi oraz odpowiednimi urzędami w zakresie uzgodnień badań i dopuszczeń;

  • Opracowanie dokumentacji związanej z uzyskaniem dopuszczeń, świadectw i certyfikatów;

  • Uzyskanie dla wyrobu wymaganych świadectw (uznanego dostawcy i producenta), certyfikatów i dopuszczeń;

  • Zatwierdzanie dokumentacji technicznej;

  • Wprowadzanie zmian w dokumentacji technicznej;

  • Uzgodnienie zmian w dokumentacji wyrobów posiadających dopuszczenia, świadectwa i certyfikaty z odpowiednimi jednostkami, zgodnie z obowiązującymi przepisami;

  • Nadzór i kontrola prowadzenia dokumentacji związanej z realizowanymi pracami w dziale;

  • Organizowanie i kontrola udziału przedstawicieli działu w audytach u dostawców materiałów i części;

  • Nadzór i organizacja działań związanych z pozyskiwaniem i utrzymaniem know-how firmowego pozwalającego na realizację produkcji i świadczenie usług;

  • Udział w planowaniu, kontroli i wykonaniu realizacji rodzajowych i finansowych planów krótko-, średnio- i długoterminowych firmy w zarządzanym obszarze.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne, specjalność: mechanika, budowa maszyn, pojazdy szynowe;

  • Znajomość norm i przepisów z zakresu wagonów towarowych;

  • Znajomość zagadnień z budowy, obliczeń, badań, certyfikacji oraz dopuszczeń taboru kolejowego;

  • Przynajmniej 8-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku;

  • Umiejętność kierowania i pracy w zespole;

  • Prawo jazdy kat. B;

  • Znajomość rysunku technicznego;

  • Zdolności organizacyjne;

  • Sumienność/dokładność;

  • Inicjatywa/przedsiębiorczość;

  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office;

  • Znajomość obsługi specjalistycznych programów do konstruowania;

  • Znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę – Spółka Skarbu Państwa;

  • Możliwość rozwoju zawodowego;

  • W przypadku braku doświadczenia w branży kolejowej wewnętrzne szkolenia na terenie warsztatu PTS-Wagon);

  • Ubezpieczenie grupowe;

  • Pracownicze Plany Kapitałowe;

  • Możliwość korzystania z pakietu socjalnego, w tym: dofinansowanie wypoczynku i wypoczynku dzieci, zapomogi, pożyczki mieszkaniowe, paczki dla dzieci pracowników na Boże Narodzenie, imprezy okolicznościowe dla dzieci pracowników.

Prosimy o dopisanie w CV klauzuli o ochronie danych osobowych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”

Lokalizacja

Ostrów Wielkopolski,

Wielkopolskie

Wielkopolskie, Ostrów Wielkopolski
ID: 804694862