2. Praca
  3. Administracja biurowa
  4. Administracja, prace biurowe
  5. Administracja, prace biurowe - Kujawsko-pomorskie
  6. Administracja, prace biurowe - Bydgoszcz
Dodane 20 maja 2024

Główna księgowa /

Lokalizacja

Bydgoszcz

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Firma Robert Schróder Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy jest spółką z kapitałem zagranicznym. Jako jednostka istnieje na rynku polskim od 25 lat. Specjalizuje się w produkcji detali metalowych do branży samochodowej, które wysyła na rynek zachodni.

Stanowisko: główna księgowa

Miejsce pracy: Bydgoszcz Region: kujawsko-pomorskie

Zakres obowiązków:

·  Pełna księgowość Spółki produkcyjnej;

·  Zapewnienie zgodności ksiąg rachunkowych z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości (UoR) oraz przepisami prawa podatkowego;

·  Przygotowanie Sprawozdania Finansowego;

·  Współpraca z audytorami, doradcami oraz instytucjami zewnętrznymi, urzędami skarbowymi i innymi organami administracji publicznej;

·  Nadzór merytoryczny i formalny nad prawidłowym procesowaniem dokumentów księgowych;

·  Kalkulacja i obsługa podatków CIT, VAT, Akcyza;

·  Przygotowywanie wewnętrznych raportów dla Zarządu, w tym bilans, rachunek wyników;

·  Sprawozdawczość kwartalna i roczna wg określonych standardów grupy kapitałowej;

·  Kształtowanie polityki rachunkowości spółki, udział w tworzeniu procedur, regulaminów wewnętrznych, usprawnianie i koordynacja procesów księgowych;

·  Monitorowanie zmian w krajowym prawie podatkowym oraz informowanie o ich wpływie na organizację.

Nasze wymagania:

·  Doświadczenie na stanowisku Głównej Księgowej/ Głównego Księgowego w firmie produkcyjnej minimum 3 lata;

·  Bardzo dobra teoretyczna i praktyczna wiedza z obszaru rachunkowości finansowej i podatkowej;

·  Dobra znajomość języka angielskiego;

·  Bardzo dobra znajomość MS Office;

·  Wysokie umiejętności w obszarze komunikacji, inicjatywa, nastawienie na optymalizację/automatyzację procesów księgowych, dobra organizacja pracy własnej i zespołu, odpowiedzialność i terminowość;

To oferujemy:

·  pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie i aktywnym zespole

·         stabilne warunki zatrudnienia

·         możliwość rozwoju

Lokalizacja

Bydgoszcz,

Kujawsko-pomorskie

Kujawsko-pomorskie, Bydgoszcz
ID: 907469947