2. Praca
  3. Inżynieria
  4. Inżynieria - Wielkopolskie
  5. Inżynieria - Ostrów Wielkopolski
Dodane 25 kwietnia 2024

Dyrektor Techniczny

Lokalizacja

Ostrów Wielkopolski

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Opis

POLSKI TABOR SZYNOWY - WAGON SP. Z O.O.

Miejsce pracy: Ostrów Wielkopolski, ul. Wrocławska 93

Spółka z grupy kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., należąca do grona krajowych i zagranicznych producentów wagonów kolejowych, w związku z dynamicznym rozwojem działalności zatrudni pracowników do realizacji kontraktów na budowę, modernizację, naprawę oraz przebudowę wagonów.

Poszukujemy pracownika na stanowisko:

DYREKTOR TECHNICZNY

Opis stanowiska:

Celem stanowiska jest samodzielne zarządzanie działem konstrukcyjnym, działem technologicznym, działem badań i rozwoju, działem utrzymania ruchu oraz nadzór nad realizacją projektów, w tym inwestycyjnych.

Dyrektor Techniczny odpowiada za efektywne zarządzanie oraz stały rozwój sfery technicznej firmy.

Obowiązki:

  • organizowanie i monitorowanie działań związanych z pracami konstrukcyjnymi;

  • organizowanie i monitorowanie działań związanych z uruchamianiem nowej produkcji;

  • zapewnienie utrzymania ruchu firmy w obszarze eksploatacji infrastruktury produkcyjnej oraz około produkcyjnej, środków transportu i zaopatrzenia w media;

  • organizacja i monitorowanie działań w zakresie oprzyrządowania i pomocy warsztatowych;

  • udział w planowaniu, kontroli i wykonaniu realizacji rodzajowych i finansowych planów krótko-, średnio- i długoterminowych firmy w zarządzanym obszarze;

  • rozwijanie kompetencji i umiejętności podległych pracowników;

  • bieżące planowanie, zlecenia i nadzorowanie realizacji zadań przez podległych pracowników;

  • współpraca z innymi działami i zespołami;

  • w porozumieniu z przełożonym udział w projektach i działaniach zespołów między działowych/projektowych.

 Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne, specjalność: mechanika, budowa maszyn, pojazdy szynowe;

  • znajomość norm i przepisów z zakresu wagonów towarowych;

  • znajomość zagadnień z budowy, obliczeń, badań, certyfikacji oraz dopuszczeń taboru kolejowego;

  • co najmniej 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku menedżerskim, preferowane w branży kolejowej;

  • umiejętność kierowania zespołem;

  • znajomość rysunku technicznego;

  • zdolności organizacyjne

  • sumienność, dokładność

  • inicjatywa, przedsiębiorczość

  • umiejętność obsługi pakietu MS Office;

  • znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego będzie dodatkowym atutem;

  • prawo jazdy kat. B.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę – Spółka Skarbu Państwa;

  • możliwość rozwoju zawodowego;

  • ubezpieczenie grupowe;

  • Pracownicze Plany Kapitałowe;

  • możliwość korzystania z pakietu socjalnego, w tym: dofinansowanie wypoczynku i wypoczynku dzieci, zapomogi, pożyczki mieszkaniowe, paczki dla dzieci pracowników na Boże Narodzenie, imprezy okolicznościowe dla dzieci pracowników.

Lokalizacja

Ostrów Wielkopolski,

Wielkopolskie

Wielkopolskie, Ostrów Wielkopolski
ID: 914192969