2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Pozostałe w Finanse i księgowość
  5. Pozostałe w Finanse i księgowość - Dolnośląskie
  6. Pozostałe w Finanse i księgowość - Legnica
Dodane 17 czerwca 2024

Dyrektor ds. ekonomiczno-handlowych w LPWiK S.A.

Lokalizacja

Legnica

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmyKadra kierownicza

Dział Polityki Personalnej LPWiK S.A. ogłasza rekrutację na stanowisko:

Cel stanowiska: Kształtowanie i realizacja strategii finansowej Spółki, odpowiedzialność za płynność finansową i politykę sprzedażową w zakresie jej tworzenia i realizacji. Kierowanie pracami działów: Księgowości, Controllingu, Zaopatrzenia, Handlowego i Administracyjnego.

Zakres zadań:

  • Nadzór nad płynnością finansową Spółki, zarządzanie bieżącą płynnością finansową;

  • Przygotowywanie budżetu, planów i prognoz ekonomiczno- finansowych miesięcznych, kwartalnych, rocznych i perspektywicznych;

  • Wdrażanie oraz doskonalenie procesów, narzędzi i systemów usprawniających pracę podległego pionu i działów;

  • Wspieranie Zarządu Spółki poprzez dostarczanie informacji niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji;

  • Prezentowanie wyników operacyjnych i rekomendowanie rozwiązań w obszarze finansowym Spółki;

  • Opracowywanie struktury finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych;

  • Zarządzanie ryzykiem finansowym oraz podatkowym;

  • Optymalizacja struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego;

  • Przeprowadzanie analiz ekonomicznych działalności Spółki oraz rachunku ekonomicznego przedsięwzięć gospodarczych;

  • Kreowanie polityki handlowej Spółki, opracowywanie strategii i planów sprzedaży oraz nadzorowanie ich realizacji;

  • Monitorowanie i badanie rynku , pozyskiwanie nowych klientów oraz budowa trwałych, dobrych relacji z kluczowymi klientami;

  • Sporządzanie wniosków o zatwierdzenie taryf cen i stawek opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków;

  • Zarządzanie podległym zespołem;

  • Nadzór nad całokształtem operacji księgowych Spółki i ścisła współpraca z Główną Księgową w zakresie prowadzenia rachunkowości zgodnie z obowiązującymi zasadami przyjętej Polityki Rachunkowości oraz Ustawą o Rachunkowości;

Wymagane kwalifikacje, cechy i umiejętności:

·         Wykształcenie wyższe ekonomiczne (preferowane: ekonomia, finanse, rachunkowość);

·         Doświadczenie min. 5 lat na stanowisku kierowniczym;

·         Praktyczna znajomość prawa finansowego i przepisów podatkowych oraz polskich standardów rachunkowości;

·         Umiejętność analitycznego myślenia;

·         Komunikatywność;

·         Umiejętność zarządzania zespołem;

·         Skrupulatność, rzetelność, odpowiedzialność, zaangażowanie, profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków;

·         Otwartość, inicjatywa i chęć poszukiwania nowych rozwiązań;

·         Dyspozycyjność;

·         Prawo jazdy kat. B;

Oferujemy:

·         Atrakcyjne warunki pracy i płacy;

·         Samodzielne stanowisko, raportowanie bezpośrednio do Zarządu Spółki;

·         Pracę w firmie o stabilnej i  ugruntowanej pozycji na rynku, z dużym potencjałem;

·         Udział w opracowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań;

Wymagane dokumenty:

·         Życiorys (CV) zawierający opis ścieżki zawodowej oraz wykonywanych zadań na stanowiskach.

·         List motywacyjny.

·         Zaświadczenie o niekaralności.

·         Referencje - mile widziane.

Wymagane dokumenty aplikacyjne powinny być opatrzone klauzulą:

„Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy, ul. Nowodworska 1, kod pocztowy 59-220 moich danych osobowych w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko: dyrektor ds. ekonomiczno-handlowych jak i kolejnych rekrutacji przez czas niezbędny do realizacji wyżej wymienionego celu, aż do cofnięcia wyrażonej zgody. Oświadczam, że podaję dane i wyrażam zgodę dobrowolnie i w sposób świadomy, zaś Administrator danych przed wyrażeniem niniejszej zgody udostępnił mi informacje, o których mowa w art. 14 ust. 1 i 2 RODO, w tym informację o możliwości cofnięcia wyrażonej zgody.”

Informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi Kandydatami.

Lokalizacja

Legnica,

Dolnośląskie

Dolnośląskie, Legnica
ID: 920721804