Przejdź do głównej części
Czat

Powiadomienia

Twoje konto

Dodaj ogłoszenie
Dla biznesuopens in a new tab
Volvo S60 T5 B+LPG
Volvo S60 T5 B+LPG
Volvo S60 T5 B+LPG
Volvo S60 T5 B+LPG
Volvo S60 T5 B+LPG
Volvo S60 T5 B+LPG
Volvo S60 T5 B+LPG
Volvo S60 T5 B+LPG
PromujOdśwież

Prywatne

Numer VIN: YV1RS53K212063390

Model: S60

Rok produkcji: 2001

Paliwo: LPG

Typ nadwozia: Sedan

Kolor: Zielony

Poj. silnika: 2 319 cm³

Stan techniczny: Nieuszkodzony

Skrzynia biegów: Manualna

Kraj pochodzenia: Niemcy

Moc silnika: 280 KM

Przebieg: 388 115 km

Napęd: Na przednie koła

Kierownica: po lewej

Opis

Volvo S60 w wersji T5 z silnikiem 2.3T. Legitymuje się mocą ok. 280km 450nm (mam wykres od byłego właściciela). Auto posiada instalacje LPG, butla ważna jeszcze 8 lat, wymieniana była od razu po zakupie natomiast ani razu nie zalałem do niej gazu, jeździłem tylko na benzynie. Na wszelkie naprawy mam potwierdzenia w postaci potwierdzeń zakupu części jak i zdjęcia. Kompresja na cylindrach waha się w przedziale 10-11bar.
Naprawy i wymiany wykonane przy aucie:
-Olej, filtr oleju, paliwa, kabinowy, powietrza czyszczony (01.2026)
- Linka maski (01.2026)
- Świece zapłonowe OE Volvo (02.2025)
- Cewka zapłonowa NGK (07.2025)
- 5 Wtryskiwaczy Bosch, Pompa oleju OE, Panewki korobowodowe GLYCO, Śruby korbowodowe OE, Pasek rozrządu i wszystkie uszczelki po drodze (10.2025)
- Rura turbo IC-Przepustnica OE (07.2025)
- Elektr zawór sterujący podciśń. Pierburg (07.2025)
- Termostat OE (07.2025)
- Odma (07.2025)
- Skrzynia biegów przeł. 4,0 + Olej OE Volvo (05.2025)
- Wysprzęglik FTE, Tarcza sprzęgła z domieszką kevlaru + Koło zamachowe i docisk szlif (02.2025)
- Górna łapa silnika i wahacz Meyle (02.2025)
-Akumulator Varta (07.2025)
Za poprzedniego właściciela były również robione hamulce tył, amortyzatory i ręczny. Dodatkowo w aucie zostały zmienione przednie hamulce na zaciski z XC90 (336mm), w pełni zregenerowane, tarcze hamulcowe rottinger t5, klocki hamulcowe ATE Ceramic i przewody hamulcowe HEL w stalowym oplocie. (Ogromna różnica w porównaniu z oryginałem) Ponadto auto ma wykonany kompletny układ wydechowy z nierdzewki 3" na aktywnej klapie.
Auto wyposażone jest również w:
-Bi Xenon
-Szyberdach
-El. składane lusterka (składa się jedno)
-DSTC
-Nagłośnienie high performance (niebieska naklejka)
-Gałka typu SpaceBall
-Felgi 18" z Forda.
-Duży IC Fmic oraz większość dolotu na silikonie, tylko dwie główne rury OE.
-Pompa paliwa firmy AEM 340LPH, przygotowana pod zwiększenie mocy, dorzucam starą OE pompę Bosch.
- Pokrywy cewek, rozrządu i wtrysków w kolorze nadwozia.
Minusy auta
-Turbo, od zakupu auta turbo daje o sobie znać w przewodach IC jak i czasami "olejowymi bąkami" przy zmianie biegu lub odpuszczeniu doładowania
- Sprzęgło, po regeneracji sprzęgła w jednej z firm we Warszawie niestety problem uślizgującego się sprzęgła nie został rozwiązany. Auto normalnie jeździ natomiast przy mocniejszym dociśnięciu gazu z niskich partii obrotów na wyższych biegach sprzęgło ślizga. Ponadto ww. wysprzęglik zaczął ponownie pukać (podobno taka ich natura)
- Prawa lampa, świeci zbyt nisko, próbowano na stacji diagnostycznej podnieść ją lecz wygląda to tak jakby doszła do maksimum zakresu, podczas włączenia świateł drogowych normalnie się podnosi.
- Słabo działająca klima, kompresor normalnie się załącza ale nie chłodzi jak powinna
- Niesprawne przeciwmgielne z przodu, kwestia sprawdzenia kostek przyłączeniowych bo były sprawne, sprawdzę na dniach
- Tylko jedna wycieraczka lamp działa
- DSTC, nie wyłącza się po wciśnięciu przycisku, czasem załapie i wyłączy się, nie przeszkadza to w jeździe natomiast można mieć to na uwadze.
- Szyberdach, przy wyższych prędkościach szumi natomiast jest szczelny, przy dużych deszczach nic nie cieknie.
- Rysy i wgniotki, przede wszystkim widoczna jest wgniotka na masce oraz otarcie przedniego zderzaka przy halogenie oraz tylnego na prawym rogu.
- Stan paliwa, przy wymianie pompy paliwa wymieniany był również cały koszyk, prawdopodobnie nowy miał uszkodzony pływak przez co stan nie jest pokazywany prawidłowo, przy pełnym zbiorniku pokazuje lekko ponad połowę po czym z kilometrami powoli opada.
- Zbiorniczek płynu wspomagania z którego cieknie (standardowa przypadłość w tych modelach Volvo)
Dysponuje kanałem który śmiało udostępniam do sprawdzenia auta. Poza tym posiadam raport autodna który również mogę udostępnić. Sprzedaję ponieważ auto więcej stoi niż jeździ. Pracuję w delegacji, posiadam jeszcze inne środki transportu i najzwyczajniej nie mam czasu aby nim jeździć. Auto bywało na zlotach motoryzacyjnych, zawsze garażowane. Posiadam pokaźną biblotekę zdjęć jak i nagrań.
Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu, możliwość oględzin tylko w weekendy.
OC do 12.2026
PT do 10.2026
ID: 1079711363

Skontaktuj się

Jakub

Na OLX od styczeń 2016

Ostatnio online dziś o 13:43

xxx xxx xxx

Dodane 14 czerwca 2026

Volvo S60 T5 B+LPG

15 900 zł

do negocjacji

Lokalizacja

Darmowa aplikacja na Twój telefon