Przejdź do głównej części
Czat

Powiadomienia

Twoje konto

Dodaj ogłoszenie
Dla biznesuopens in a new tab
"Steam Machine" AMD BC 250 Linux zamiana?
"Steam Machine" AMD BC 250 Linux zamiana?
"Steam Machine" AMD BC 250 Linux zamiana?
"Steam Machine" AMD BC 250 Linux zamiana?
"Steam Machine" AMD BC 250 Linux zamiana?
PromujOdśwież

Prywatne

System operacyjny: Linux

Seria procesora: AMD

Rdzenie fizyczne: 4-6

Typ pamięci RAM: DDR5

Wielkość pamięci RAM: 16-48GB

Typ dysku: SSD

Wielkość dysku: 257GB - 512GB

Karta graficzna: Zintegrowana

Stan: Nowe

Opis

AMD BC 250

Konsolka jak steam Machine.
Tyle że za połowę ceny.
Użytkowanie jak steam deck.

Bez problemu można podłączyć myszkę i klawiaturę.

Pad jest wygodnym atutem.

Konsolkę budowałem dla własnego użytku ale zadko z niej korzystam. Przeszedłem na niej Tomb ridera GOTY, chwilę pograłem Mafia III,doom eternal.borderlands 3

W konsoli wgrany bios P003 który uprawnia nas do zmiany pamięci VRam dla zintegrowanego układu graficznego bodajże od 512Mb do 8 GB dla karty graficznej.

Zalecane ustawienie 512 system sam zarządza pamięcią dla karty graficznej najlepiej.

Mnie bardziej interesowało budowanie tej konsoli niż granie. Na to wychodzi... Posiadając Legion Go jest to alternatywa dla gry w lepszej grafice 1080p z możliwością 2k. Ale jak pisałem wcześniej nie gram za dużo.... Ktoś lepiej wykorzystać potencjał tego sprzętu .

Kto używał steam decka wie jak ten system i gry na Linuxie chodzą. Zależy w dużej mierze od protonów itd.

Tutaj chodzi na pewno lepiej niż na steam decku 10x wydajniejszy sprzęt.

Konsola ma szeroki wachlarz zastosowań.
Od Windowsa bez sterowników karty graficznej( wyskoczy blad o ich braku i nie pogramy), Linux(steamOS,bazzite,cachyOS), emulatory czy co tam kto wymyśli ;)

Obecnie jest na bazzite.
Po uruchomieniu włącza się interfejs jak w steam decku.

Przed updatem systemu używałem goberona dla karty graficznej, obecnie wgrany skillfish z gotowymi ustawieniami.ale nie uruchomiony do autostartu.

Przed sprzedażą wyzeruje konsolkę do ustawień fabrycznych chyba że kupujący będzie chciał inaczej.
Na domyślnych nastawach konsola chodzi na taktowaniach
Procesor 3,5Ghz
Grafika 1.5 Ghz

Po aktualizacji Fedory z 42 na 43
Bazowo grafika chodzi na 2.0 Ghz. Przy nowej instalacji możliwe że będzie 1.5Ghz ale wgranie smu da 2.0Ghz co przy chłodzeniu powietrzem jest dla tej płytki najlepszym rozwiązaniem a daje dodatkową moc karcie graficznej.
Można odblokować wszystkie 40CU grafiki żeby wycisnąć max możliwości ale to najlepiej z dodatkowymi przewodami zasilającymi i chłodzeniem wodnym bym polecał,bo pobór prądu wzrosta o 40W,wzrasta temperatura GPU no i wzrasta wydajność ;) kto co chce ;)

Bazowe nastawy 3,5 i 1,5 w furmarku dają 75* FPS
3.5 i 2.0 dają 90+FPS
3.5 i1.5 z 40CU dają 141FPS także jest możliwość wycisnąć sporo.

Kto tu zagląda to wie jak wygląda sprawa, lub jak ktoś korzysta obecnie że steam decka z grami typu Call od Daty,League od Legends,Battlefield.
Jeżeli Gra posiada antecheat to nie pogramy w nią w środowisku Linux. W internecie jest strona ProtonDB, na której można sprawdzić kompatybilność różnych gier.

Ogółem gry typu AAA działają na tym sprzęcie.
Wiele filmów jest o tej konsolce w internecie.
Jak ja skonfigurować, podkręcić żeby wycisnąć większą wydajność.

Konsolka ma otwarty centralnie radiator w celu najlepszego chłodzenia wentylatorem Arctic P12 pro

Założony PTM Honeywell na procesorze. Wymienione termopady na termopad w paście od strony procesora. Teoretycznie jedna strona jest bezobsługowa.
Na tyle są pamięci i na nich dodatkowo założony radiator z dwoma wentylatorami pasta i silikonem termoprzewodzacym.
Obie strony plytki otwiera się nie zależnie.
Obudowa wyrzuca ciepłe powietrze przodem i tyłem.
Zimne tłaczane jest z boku

Samą płytę kupiłem jako nową.

Z inną obudowa jest możliwość montażu chłodzenia wodnego,w co już mi się bawić nie chce.

Po instalacji heroic launcher możliwość instalacji gier z Go,epick i z czegoś tam jeszcze ale nie pamiętam.
Steam wiadomo w standardzie.

W zestawie

ASRock AMD BC 250

Dysk 512GB z radiatorem z mojego legiona.

Wentylator Arctic P12 Pro

Zasilacz HP 460W

Obudowa (wycięty otwór,potraktowałbym ją jako gratis)

Bezprzewodowy pad manba ze stacją ładująca prawie nowy

14" 2k60Hz monitor który ma wbudowane głośniki z okablowaniem i oryginalnym pudelkiem

adapter Dp/HDMI do monitora

Hub USB

Kabel zasilający

Karta wifi( osobiście polecam kablem ethernet albo USB thehering z telefonu)

Konsolka kompletna.

Przed updatem Fedory korzystałem z niej na nastawach
Procesor 3850
Grafika 2000 (governor)
Z temperaturami bezpiecznymi dla sprzętu.

Bez tej obudowy temperatury były niższe.

Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu.

Sprzedaję w zestawie bo jest to sprawdzone rozwiązanie z tym monitorkiem. Działa dzwięk bez problemu.

Odbiór osobisty jak najbardziej zalecany. W celu zobaczenia i weryfikacji zestawu. W celu zakupu rzecz jasna.
ID: 1081340924

Skontaktuj się

Karj

Na OLX od maj 2023

Ostatnio online wczoraj o 23:03

Dodane 22 czerwca 2026

"Steam Machine" AMD BC 250 Linux zamiana?

2 100 zł

Lokalizacja

Darmowa aplikacja na Twój telefon