Firmowe
Cena za m²: 9361.12 zł/m²
Poziom: 1
Umeblowane: Nie
Rynek: Wtórny
Rodzaj zabudowy: Blok
Powierzchnia: 40,07 m²
Liczba pokoi: 2 pokoje
Opis
Nieruchomość sprzedawana w trybie przetargu pisemnego.
Termin składania ofert: do 31 sierpnia 2026 r. do godz. 15:00
Transakcja zwolniona z podatku VAT
Wadium: 18 755 zł
Wymagania ofertowe oraz dokumenty dotyczące Nieruchomości dostępne są u osoby kontaktowej:
Marcin Skwarek
Opis Nieruchomości
Przedmiotem sprzedaży jest prawo własności lokalu mieszkalnego o powierzchni użytkowej 40,07 mkw. wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej.
Lokal mieszkalny oznaczony nr 16, znajduje się na pierwszym piętrze budynku. Lokal składa się z dwóch pokoi, łazienki kuchni oraz przedpokoju, wymaga remontu. Lokal posiada przyłącza i instalacje: elektryczne (własny licznik), wodno-kanalizacyjne i centralne ogrzewanie (rozliczne przez wspólnotę) oraz gazowe (jest doprowadzone przyłącze lecz bez licznika).
Lokal znajduje się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym o czterech kondygnacjach naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej, wybudowanym w 1959 roku. Ławy fundamentowe żelbetowe, ściany konstrukcyjne z murowane z cegły, stropy z żelbetowe z pustaków prefabrykowanych. Klatka schodowa żelbetowa. Budynek ocieplony i otynkowany.
Budynek posadowiony jest na działce (prawo własności), numer ewidencyjny 425, o powierzchni użytkowej 437 mkw.
Lokal położony jest w śródmiejskiej części miasta Rzeszów, przy ulicy Aleksandra Fredry 3. Otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna – zarówno niska, jak i wysoka (do 13 kondygnacji), a także obiekty użyteczności publicznej, handlowo-usługowe oraz infrastruktura obsługi mieszkańców. Odległość nieruchomości od ścisłego centrum miasta (Rynek, Urząd Miasta) wynosi w linii prostej około 600 m. W zasięgu tej odległości znajdują się najważniejsze obiekty użyteczności publicznej, w tym dworzec PKP (ok. 300 m) oraz dworzec autobusowy (ok. 450 m).
Nieruchomość znajduje się na terenie, dla którego został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze Uchwałą nr XVIII/290/2007 z 25.09 2007 dot. Uchwalenia M.P.Z.P. Nr (użyj formularza kontaktowego) "Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne" Nieruchomość znajduje się na terenie "M/U - zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna oraz usługi z infrastrukturą techniczną". Zgodnie z zaświadczeniem wydanym przez Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nieruchomość nie jest obiektem zabytkowym oraz nie podlega ochronie konserwatorskiej, natomiast działka znajduje się na terenie stanowiska archeologicznego nr 17 w Rzeszowie (AZP 103-076/56).
Zgodnie ze świadectwem charakterystyki energetycznej nr SCHE/(użyj formularza kontaktowego) z dnia 14.07.2025 r. sporządzonym dla części budynku obejmującej Lokal:
- wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię użytkową EU wynosi 113,98 kWh/(m2*rok),
- wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię końcową EK wynosi 138,10 kWh/(m2*rok),
- wskaźnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP wynosi 112,10 kWh/(m2*rok),
- jednostkowa wielkość emisji CO2 wynosi 0,0391 t CO2/(m2*rok),
- udział odnawialnych źródeł energii w rocznym zapotrzebowaniu na energię końcową Uoze wynosi 0,00%.
Księga wieczysta
Dla Lokalu nie została założona księga wieczysta, wniosek o założenie księgi wieczystej zawarty zostanie w umowie ustanowienia odrębnej własności Lokalu oraz jego sprzedaży.
Dla nieruchomości gruntowej (wspólnej), tj. działki gruntu numer ewidencyjny 425, Sąd Rejonowy w Rzeszowie, VII Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą KW numer RZ1Z/(użyj formularza kontaktowego):
Cena oczekiwana
Cena oczekiwana została wyznaczona na poziomie 375 100 (słownie: trzysta siedemdziesiąt pięć tysięcy sto) złotych. Cena oczekiwana jest ceną netto. Transakcja będzie zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 10 ustawy o VAT, przy czym w przypadku gdy organ podatkowy lub notariusz wyda inne stanowisko w kwestii opodatkowania transakcji lub w przypadku zmiany przepisów prawa w tym zakresie, Oferent zobowiązuje się do pokrycia należnego podatku od towarów i usług. W związku ze zwolnieniem z podatku VAT nieruchomość będzie objęta podatkiem od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2% wartości transakcji. W przypadkach określonych w art. 43 ust. 10 ustawy o VAT istnieje możliwość rezygnacji ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt. 10 ustawy o VAT oraz wyboru opodatkowania VAT (dotyczy podmiotów zarejestrowanych jako czynni podatnicy VAT, którzy w umowie sprzedaży złożą ze Sprzedającym zgodne oświadczenie, że wybierają opodatkowanie VAT).
Administrator i dane kontaktowe administratora i Inspektora Ochrony Danych
Administratorem danych osobowych jest PZU SA z siedzibą w Warszawie, przy Rondzie Daszyńskiego 4, 00-843 Warszawa.
Kontakt z administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu e-mail lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby administratora. We wszystkich sprawach z zakresu ochrony danych osobowych może Pani/Pan kontaktować się z wyznaczonym przez administratora Inspektorem Ochrony Danych. Taki kontakt może się odbyć drogą elektroniczną na adres e-mail lub pisemnie na adres PZU SA, IOD, Rondo Daszyńskiego 4, 00-843 Warszawa.
przetarg bezpośrednio - Rzeszów ul. Fredry 3 lok. 16
375 100 zł
Lokalizacja
Rzeszów
Podkarpackie