2. Praca
  3. Pozostałe oferty pracy
  4. Pozostałe oferty pracy - Warmińsko-mazurskie
  5. Pozostałe oferty pracy - Olsztyn
Dodane 21 maja 2024

UWM w Olsztynie zatrudni Inspektora ds. Ochrony Przeciwpożarowej

Lokalizacja

Olsztyn

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE zatrudni Inspektora ds. Ochrony Przeciwpożarowej

  • Liczba etatów: 1.

  • Umowa na okres próbny z możliwością przedłużenia na czas określony/nieokreślony

  • Wymiar czasu pracy: pełen

Główne zadania:

  • nadzorowanie i kontrolowanie zadań związanych z ochroną przeciwpożarową budynków uczelni;

  • ustalanie w ramach kontroli zakresu nieprawidłowości, ich przyczyn i skutków, a także formułowanie zaleceń zmierzających do usunięcia nieprawidłowości w zakresie spraw związanych z ochroną przeciwpożarową;

  • zakup sprzętu niezbędnego do ochrony przeciwpożarowej budynków uczelni;

  • sporządzanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego w budynkach uczelni;

  • uczestniczenie w kontrolach naszych obiektów, realizowanych przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz monitorowanie realizacji decyzji administracyjnych KM PSP;

  • organizowanie i prowadzenie szkolenia przeciwpożarowego pracowników uczelni (w tym przyjmowanych do pracy);

  • organizowanie i nadzór nad ćwiczeniami ewakuacyjnymi w obiektach uczelni;

  • współpraca z inspektorami nadzoru budowlanego uczelni, dotycząca oceny projektów budowlanych w zakresie wymagań ppoż.;

  • udział w odbiorach technicznych budynków, zakończonych inwestycji;

  • współudział w przygotowaniu uczelni do obrony cywilnej z zakresu ochrony przeciwpożarowej;

  • sporządzanie, rejestrowanie, przechowywanie i przekazywanie dokumentów dotyczących ochrony przeciwpożarowej do archiwizacji, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami wewnętrznymi;

  • nadzór nad realizacją przeglądów gaśnic wykonywanych na terenie uczelni przez konserwatora sprzętu ppoż.

    Odpowiedzialność za:

  • przygotowanie budynków uczelni do kontroli zewnętrznej przez Państwową Straż Pożarną;

  • przeprowadzanie próbnych ewakuacji w budynkach uczelni;

  • zakup sprzętu niezbędnego do ochrony ppoż. budynków;

  • przestrzeganie zasad współżycia społecznego;

  • sprawną, rzetelną i terminową realizację powierzonych zadań.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe lub średnie i uprawnienia inspektora ochrony przeciwpożarowej lub kwalifikacje do wykonywania zawodu technik pożarnictwa.

    Lub

  • Tytuł zawodowy inżynier pożarnictwa albo tytuł zawodowy inżynier i dyplom

    ukończenia studiów w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w zakresie inżynierii bezpieczeństwa w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego wydany do dnia 30 września 2019r. lub studiów na kierunku inżynieria bezpieczeństwa w zakresie bezpieczeństwa pożarowego wydany po dniu 30 września 2019 r.

Podstawa prawna:

art. 4.2a i 2b. ustawy o ochronie przeciwpożarowej

Pożądane:

  • Wykształcenie wyższe w obszarze nauk technicznych

  • ukończone studia podyplomowe, kursy lub szkolenia z zakresu inżynierii bezpieczeństwa budynków

  • doświadczenie praktyczne w zakresie wykonywania zadań spoczywających na inspektorze ds. ochrony przeciwpożarowej

  • znajomość podstawowych zagadnień z zakresu budowlanej dokumentacji technicznej

  • umiejętność obsługi programu komputerowego do tworzenia planów ewakuacji  budynków

  • znajomość zasad obiegu dokumentacji obowiązującej w uczelni, znajomość podstaw prawnych funkcjonowania publicznych uczelni.

 Umiejętności:

  • dobra, praktyczna znajomość MS Office.

Znajomość języków obcych:

  • Język angielski na poziomie komunikatywnym mile widziany;

Cechy osobowości:

  • umiejętność planowania pracy własnej,

  • samodzielność i inicjatywa w działaniu,

  • komunikatywność

  • umiejętność wyciągania wniosków, logicznego myślenia

  • umiejętność strategicznego myślenia i działania

  • umiejętność zarządzania w sytuacjach zmian

Oferujemy:

  • wynagrodzenie zasadnicze 6.000,00 brutto miesięcznie;

  • stabilność zatrudnienia w ramach umowy o pracę;

  • pełny wymiar czasu pracy;

  • dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”;

  • atrakcyjne zaplecze socjalne: dofinansowanie wypoczynku, dofinansowanie wypoczynku dzieci, benefity pracownicze;

  • atrakcje kulturalne i sportowe;

  • dostęp do pakietu Office (5 instalacji na osobę) dla wszystkich pracowników;

  • możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego;

  • preferencyjne pożyczki;

  • możliwość rozwoju zawodowego w dynamicznym środowisku i atmosferze sprzyjającej uczeniu się - dostęp do zasobów platformy edukacyjnej (kursy, szkolenia on-line, dostęp do wewnątrzuczelnianego programu szkoleń i kursów, dostęp do programu rozwoju indywidualnego w postaci sesji doradczo/coachingowych, etc.);

  • kompleksowy onboarding (wdrożenie pracownicze).

Wymagane dokumenty i oświadczenia

  • CV i list motywacyjny.

  • Oświadczenie o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz. UE. L nr 119, str. 1)”.

Inne informacje

  • Oferty, które nie spełniają wymogów formalnych, niekompletne oraz złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

  • Złożone dokumenty nie będą zwracane.

  • Zakwalifikowani kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie lub mailowo o terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej.

  • Uczelnia zastrzega sobie możliwość kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami oraz prawo do powiadomienia o podjęciu decyzji w sprawie obsadzenia stanowiska jedynie wybranych kandydatów.

  • Wymagane dokumenty należy składać w Biurze ds. Kadr i Płac ul. Michała Oczapowskiego 2, pok. 8, 10-719 Olsztyn w zamkniętej kopercie z imieniem, nazwiskiem oraz właściwą jednostką, w której odbywa się rekrutacja lub w wersji elektronicznej na adres: rekrutacja_kadry(at)uwm.edu.pl

  • Termin składania dokumentów upływa z dniem 14.06.2024.

Lokalizacja

Olsztyn,

Warmińsko-mazurskie

Warmińsko-mazurskie, Olsztyn
ID: 918910873