2. Praca
  3. Administracja biurowa
  4. Administracja, prace biurowe
  5. Administracja, prace biurowe - Warmińsko-mazurskie
  6. Administracja, prace biurowe - Ełk
Dodane 09 kwietnia 2024

Pracownik socjalny w Centrum Integracji Społecznej AlterCIS w Ełku

Lokalizacja

Ełk

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Doświadczenie nie jest wymaganeMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Opis

Zakres obowiązków :

  • współudział w procesie rekrutacji uczestników zajęć w Centrum Integracji Społecznej;

  • współudział w opracowywaniu programu reintegracji zawodowej i społecznej dla uczestników CIS;

  • opracowywanie „Indywidualnego programu zatrudnienia socjalnego” dla uczestników CIS przy stałej współpracy z psychologiem, doradcą zawodowym i trenerem pracy;

  • nadzór nad realizacją zadań zawartych w „Indywidualnym programie zatrudnienia socjalnego” uczestników przez cały okres jego trwania;

  • wspomaganie uczestników we wzmocnieniu lub odzyskaniu możliwie pełnych zdolności życiowych i uczestnictwa w życiu społecznym;

  • opiniowanie wniosków o przedłużenie okresu uczestnictwa w zajęciach Centrum przedkładanych Kierownikowi;

  • stała współpraca z pracownikami socjalnymi ośrodków pomocy społecznej oraz z pracownikami innych instytucji;

  • stała współpraca z doradcą zawodowym, psychologiem, trenerami pracy w zakresie realizacji indywidualnego programu zatrudnienia socjalnego uczestników;

  • ewaluacja przebiegu realizacji programu uczestników CIS;

Nasze wymagania:

Wykształcenie uprawniające do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodnie z art. 116 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 2019 r., poz. 1373), tj. spełnienie jednego z warunków:

  • posiadanie dyplomu ukończenia kolegium pracowników służb społecznych;

  • ukończenie studiów wyższych na kierunku praca socjalna; d

  • o dnia 31 grudnia 2013 r. ukończenie studiów wyższych o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie.

 Wymagania dodatkowe:

  • preferowane doświadczenie zawodowe na stanowisku pracownika socjalnego;

  • znajomość ustawy o pomocy społecznej, ustawy o zatrudnieniu socjalnym oraz

    innych aktów prawnych w zakresie udzielania pomocy społecznej.

  • umiejętność biegłego posługiwania się aktami prawnymi;

  • znajomość obsługi komputera i programów z pakietu MS Office;

  • umiejętność interpersonalne: komunikatywność, empatia, rzetelność, sprawność organizacyjna;

  • terminowość, umiejętność pracy w zespole;

Warunki pracy na danym stanowisku:

miejsce pracy: Centrum Integracji Społecznej AlterCIS w Ełku;

umowa o pracę: 1 etat;

Lokalizacja

Ełk,

Warmińsko-mazurskie

Warmińsko-mazurskie, Ełk
ID: 910554650