2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Małopolskie
  6. Księgowość - Tarnów
Ilona
Dodane 13 maja 2024

Główny Księgowy/Główna Księgowa Tarnów

Wynagrodzenie

10 000 - 14 000 zł / mies. brutto

Lokalizacja

Tarnów

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę, Samozatrudnienie

Odpowiednie doświadczenie zawodoweDyspozycyjność: Elastyczny czas pracyMiejsce pracy: Praca hybrydowa, W siedzibie firmy

Firma produkująca sprzęt sportowy poszukuje samodzielnej księgowej/ samodzielnego księgowego na pełny etat -praca w Rzepienniku Biskupim

obowiązki:

  • Prowadzenie ksiąg zgodnie z ustawą o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego;

  • Odpowiedzialność za prawidłowe rozliczenia podatkowe, sporządzanie deklaracji;

  • Kontrola prawidłowości transakcji finansowych oraz nadzór nad sprawnym obiegiem dokumentów;

  • Analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych; (kontrola merytoryczna dokumentów finansowo – księgowych i prawidłowości operacji księgowych na kontach wynikowych i bilansowych);

  • Monitorowanie zmian w zakresie przepisów ustawy o rachunkowości oraz ustaw podatkowych;

  • Nadzór w zakresie rozliczeń zobowiązań i należności;

  • Potwierdzanie sald należności i zobowiązań z kontrahentami oraz uzgadnianie rozrachunków, w tym także wyjaśnianie zaistniałych różnic;

  • Ewidencja i rozliczanie transakcji wewnątrzunijnych;

  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych (roczne, miesięczne rozliczanie okresu obrachunkowego);

  • Rozliczenia podatkowe  (sporządzanie deklaracji CIT,PIT, JPK, CIT Estoński itp.);

  • Nadzór nad inwentaryzacją;

  • Mile widziane doświadczenie w prowadzeniu kadr i płac;

  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi i organami podatkowymi (m.in. zapewnienie kompletności i terminowości w zakresie sprawozdawczości do GUS, ZUS i inne);

  • Prowadzenie dokumentacji zgłoszeniowej do ZUS, sporządzanie rozliczeń z ZUS z tytułu umów o pracę i umów cywilnoprawnych.

Wymagania:

-        doświadczenie co najmniej 4 letnie w prowadzeniu pełnej księgowości na samodzielnym stanowisku księgowym

-        praktyczna wiedza z zakresu przepisów podatkowych, ustawy o rachunkowości

-        znajomość zagadnień kadrowo-płacowych ( mile widziane)

-        znajomość programu COMARCH ERP XL (mile widziana)

-        obsługa programu kadrowo-płacowego COMARCH ERP Optima

-        dokładność, dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu

-        prawo jazdy kat. B (mile widziane)

Oferujemy:

-         zatrudnienie na podstawie umowy B2B lub o pracę

-         atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o posiadane kompetencje i doświadczenie

-         szkolenia i możliwość rozwoju zawodowego

-         narzędzia do efektywnej realizacji zadań

-         otwartą i partnerską atmosferę pracy

-         dużą samodzielność i odpowiedzialność

Lokalizacja

Tarnów,

Małopolskie

Małopolskie, Tarnów
ID: 915235570