2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Podkarpackie
  6. Księgowość - Dębica
Dodane 07 maja 2024

Główna księgowa/Główny księgowy SURET

Lokalizacja

Dębica

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Opis

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie i nadzór nad pełną księgowością spółki;

  • Odpowiedzialność za terminowe przygotowanie deklaracji podatkowych;

  • Przygotowanie i wysyłka miesięcznej kalkulacji podatku dochodowego od osób prawnych, podatku u źródła, sporządzanie, kontrola deklaracji VAT oraz wysyłka JPK_VAT, VAT-UE;

  • Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych spółki zgodnie z polską ustawą o rachunkowości;

  • Przygotowanie i wysyłanie wymaganych raportów miesięcznych, kwartalnych i rocznych, w tym dla współpracujących instytucji finansowych;

  • Nadzór nad prawidłowym prowadzeniem ksiąg oraz obiegiem dokumentów księgowych, bieżąca kontrola kosztów/przychodów;

  • Weryfikacja analitycznych i syntetycznych kont księgowych, uzgadnianie zapisów księgowych na analitycznych kontach rozrachunkowych;

  • Nadzór nad inwentaryzacją środków trwałych i magazynów;

  • Przygotowanie prognoz przepływów pieniężnych w firmie;

  • Odpowiedzialność za terminowe regulowanie zobowiązań i kontrolę płynności finansowej;

  • Reprezentowanie firmy przed organami podatkowymi;

  • Współpraca z instytucjami finansowymi w zakresie prowadzonych spraw;

  • Przygotowywanie sprawozdań statystycznych (NBP, GUS);

  • Aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości;

  • Rozliczanie dotacji;

  • Aktualizacja procedur obiegu dokumentów;

  • Aktualizacja zasad rachunkowości jednostki, w tym zakładowego planu kont;

  • Współpraca przy rozwoju systemu ERP wraz z pozostałymi działami firmy;

  • Sporządzanie deklaracji PFRON;

  • Monitorowanie i windykacja należności

Nasze wymagania

  • Min. 2-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w dziale księgowości;

  • Doświadczenie w obszarze księgowości (mile widziane w branży inżynieryjnej);

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe;

  • Gotowość do pracy stacjonarnej w całości lub części w Dębicy lub Warszawie;

  • Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i przepisów podatkowych;

  • Doświadczenie we współpracy z instytucjami finansowymi;

  • Dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności Excel;

  • Bardzo dobra organizacja pracy, a także samodzielność i zaangażowanie;

  • Prawo jazdy kat. B;

  • Znajomość języka angielskiego;

  • Umiejętność zarządzania zespołem;

  • Dokładność, precyzja i odpowiedzialność w wykonywaniu powierzonych zadań;

  • Umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów;

  • Dobra organizacja pracy oraz umiejętność pracy pod presją czasu;

  • Znajomość systemu enova365

Oferujemy

  • Pracę w spółce inżynieryjnej będącej liderem w swojej branży;

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę bez okresu próbnego;

  • Atrakcyjne wynagrodzenie odpowiadające posiadanej wiedzy i kompetencjom;

  • Udział w szkoleniach finansowanych przez pracodawcę;

  • Niezbędne narzędzia do pracy;

  • Wsparcie doświadczonej kadry;

  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji

Lokalizacja

Dębica,

Podkarpackie

Podkarpackie, Dębica
ID: 916634963